WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nanga Parbat: koniec akcji poszukiwawczej. Nie odnaleziono Nardiego i Ballarda

Zespół Alexa Txikona zakończył poszukiwania Daniele Nardiego i Toma Ballarda, z którymi nie ma kontaktu od ponad tygodnia. Alpiniści zaginęli w drodze na szczyt Nangi Parbat.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Facebook / facebook.com/danielenardialpinista / Od lewej: Tom Ballard i Daniele Nardi

Czwórka alpinistów pod przywództwem Alexa Txikona nie odnalazła zaginionych Włocha Daniele Nardiego i Brytyjczyka Toma Ballarda. Hiszpan poinformował już, że akcja poszukiwawcza została zakończona. - To koniec - takie słowa Txikona przytacza serwis Everest Today.

W środowy poranek ekipa ratowników ruszyła drogą Kisnshofera, którą zaginieni mogli wybrać do wspinaczki. Żadnych śladów jednak nie odnaleziono. Operacja stawała się coraz trudniejsza ze względu na polepszenie pogody i zwiększone ryzyko lawinowe.

Kontaktu z Nardim i Ballardem nie ma od niedzieli 24 lutego. Początkowo wyprawa liczyła czterech wspinaczy, ale dwóch Pakistańczyków zrezygnowało z dalszej wędrówki ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Jeden z nich, Rahmat Ullah Baig, brał udział w akcji poszukiwawczej. Oprócz niego i Txikona w ostatnich dniach śladów zaginionych szukali Felix Criado oraz Ali Sadpara.

Txikon i Criado w tym roku chcieli zimą zdobyć K2. W związku z sytuacją na Nandze Parbat postanowili wziąć udział w akcji poszukiwawczej. W piątek spod K2 odebrał ich helikopter, ale ze względu na ciężkie warunki do bazy pod Nangą Parbat dostali się dopiero w poniedziałek. Do całej akcji użyto wojskowego helikoptera, który wzniósł się na wysokość 7100 m, a następnie pozostawił ekipę ratunkową pomiędzy 1 i 2 obozem na wysokości 4850 m (WIĘCEJ). Do poszukiwań używano również dronów. 

Przypomnijmy, że na Nanga Parbat 30 stycznia 2018 roku zmarł polski himalaista, Tomasz Mackiewicz.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki: Tomasz Mackiewicz miał wspaniałą wizję, ale był postrzegany krytycznie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
twitter.com/EverestToday

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Marta Spychalska 0
  Niestety, ma rację.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Szarold 0

  Txikon i Criado w tym roku chcieli zimą zdobyć K2. W związku z sytuacją na Nandze Parbat postanowili wziąć udział w akcji poszukiwawczej. W piątek spod K2 odebrał ich helikopter, ale ze względu na ciężkie warunki do bazy pod Nangą Parbat dostali się dopiero w poniedziałek.


  Sytuacja identyczna jak sprzed roku. Historia się powtarza...

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Szarold 0
  24 luty a nie styczeń...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×