WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Fatalna sytuacja na Nanga Parbat. Pakistańczycy uciekli, Włoch i Brytyjczyk zostali sami

Przed rokiem jedna z najtrudniejszych do zdobycia gór świata zabrała Tomasza Mackiewicza. Teraz po raz kolejny pokazuje, że człowiek nie ma z nią większych szans.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski


Rok po tragicznych wydarzeniach związanych z wyprawą Elisabeth Revol oraz Tomasza Mackiewicza u podnóża Nangi pojawili się kolejni śmiałkowie: Daniele Nardi, Tom Ballard oraz Karim Hayat i Rahmat Ullah Baig. Włosko-brytyjsko-pakistański zespół trafił na ekstremalne trudne warunki. - Chyba jeszcze nigdy nie widziałem w górach tak ogromnych opadów śniegu - włoskie media (m.in. iene.mediaset.it) cytują Nardiego.

Ekipa pod kierownictwem Nardiego wzięła sobie za cel zimowe wejście na szczyt (przypomnijmy, że w 2016 roku jako pierwsi w historii dokonali tego: Moro, Muhammad Ali oraz Alex Txikon) nową drogą biegnącą Żebrem Mummery'ego. Na dodatek bez użycia tlenu z butli. Dla Włocha to już piąta próba wejścia na ten szczyt.

Czy Nardi i Ballard osiągną szczyt Nanga Parbat do końca lutego 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Instagram, Facebook, włoskie media
Zgłoś błąd

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • pan Marian z Lublina 0
  Wejście Moro i jego ekipy budzi wiele wątpliwości i kontrowersji , prawdopodobnie nie osiągnęli właściwego wierzchołka. Moim zdaniem Nanga jest do dziś nie zdobyta zimą.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ggdd 0
  Szkołę dziennikarską?
  Litości!
  Przecież to pospolite pismaki, które za nic mają warsztat, a nawet coś tak przyrodzonego, jak szacunek dla samego siebie.
  mingozi Litości, od kiedy funkcjonuje alpinizm słowo "dramatyczny" odnosi się li tylko sytuacji, w której ktoś naprawdę walczy o życie. Albo czas na zmianę opisywanej dyscypliny redaktorze, albo na zmianę polityki, w której płacone jest za kliknięcia i dominuje przyciągnięcie do lead'a. Psujecie szkołę dziennikarską tym sposobem.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mingozi 0
  Litości, od kiedy funkcjonuje alpinizm słowo "dramatyczny" odnosi się li tylko sytuacji, w której ktoś naprawdę walczy o życie. Albo czas na zmianę opisywanej dyscypliny redaktorze, albo na zmianę polityki, w której płacone jest za kliknięcia i dominuje przyciągnięcie do lead'a. Psujecie szkołę dziennikarską tym sposobem.
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)