WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Andrzej Bargiel nagrodzony "Kolosem". Za zjazd na nartach z K2

W lipcu ubiegłego roku Andrzej Bargiel, jako pierwszy człowiek w historii, zjechał na nartach ze szczytu K2 - drugiego co do wysokości szczytu na Ziemi (8611 m n.p.m.). Za niesamowity wyczyn został teraz nagrodzony "Kolosem".
Dawid Borek
Dawid Borek
Materiały prasowe / Marek Ogień/Red Bull / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel, polski skialpinista, pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z K2

"Za pierwszy, kompletny zjazd na nartach z wierzchołka K2 do bazy oraz podejmowanie wyzwań rozpoczynających się w miejscu, które dla innych stanowi cel" - to uzasadnienie wyróżnienia dla Andrzeja Bargiela, który został nagrodzony "Kolosem" w kategorii alpinizm na największej w Europie imprezie podróżniczej - XXI Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" za rok 2018.

Andrzej Bargiel 22 lipca ubiegłego roku dokonał spektakularnego wyczynu. Zapisał się w annałach alpinizmu i narciarstwa jako pierwszy człowiek, który zjechał ze szczytu K2 na nartach. - To było niesamowite, cała ziemia się trzęsła - mówił Bargiel w rozmowie z WP SportoweFakty.

Zobacz: Sektor Gości 87. Andrzej i Bartek Bargielowie o historycznym zjeździe na nartach z K2 [cały odcinek]

Dla Bargiela była to druga próba zjechania na nartach z drugiego co do wysokości szczytu na naszej planecie. Pierwsza - w 2017 roku - zakończyła się niepowodzeniem ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Zobacz: "Dla mnie granice istnieją tylko w głowie i w sercu". Andrzej Bargiel podsumował wyprawę na K2

Bargiel na swoim koncie ma już cztery zdobyte ośmiotysięczniki: K2, Sziszapangmę, Broad Peak i Manaslu. Z pierwszych trzech zjechał na nartach (z Broad Peak jako pierwszy człowiek w historii), natomiast na Manaslu pobił rekord wejścia z bazy na szczyt (14 godzin i 5 minut) oraz rekord baza-szczyt-baza (21 godzin i 14 minut).

ZOBACZ WIDEO Zwycięzcy i przegrani MŚ w Seefeld według Svena Hannawalda

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
kolosy.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×