WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nanga Parbat: odbyła się ceremonia pożegnania zmarłych himalaistów. Jest film

Grupa współpracowników, szerpów i uczestników akcji ratowniczej pożegnała oficjalnie Daniele Nardiego oraz Tima Ballarda, którzy zginęli na zboczach Nanga Parbat. Przed rokiem ta góra zabrała Tomasza Mackiewicza.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Instagram / Daniele Nardi i Tom Ballard zginęli na zboczach Nanga Parbat.

Daniele Nardi oraz Tom Ballard zginęli podczas próby wyznaczenia nowej, zimowej drogi na Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Mimo fatalnych warunków atmosferycznych (pisaliśmy o tym już kilka tygodni temu - kliknij więcej >>) i rezygnacji z udziału w wyprawie Pakistańczyków, włosko-brytyjski duet nie zaprzestał akcji. Himalaiści wierzyli, że uda im się wejść na szczyt. Niestety, dzisiaj już wiemy, że zginęli. 

To kolejna tragedia na górze, którą Simone Moro w rozmowie z naszym serwisem uznał za najwyższą na świecie, bo trzeba na nią wchodzić o wiele dłużej niż na Mount Everest (całą rozmowę znajdziecie TUTAJ >>). Przypomnijmy, że przed rokiem (styczeń 2018) na zboczach Nanga Parbat zmarł Tomasz Mackiewicz, a Elisabeth Revol zawdzięcza życie ratownikom (Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor oraz Piotr Tomala), którzy rzucili wszystko, aby ruszyć jej na pomoc.

Nardiego i Ballarda przez kilka dni poszukiwali ludzie Aleksa Txikona (którzy ruszyli na pomoc spod K2) oraz pakistańscy szerpowie. Kiedy wypatrzyli ciała himalaistów, zakończyli akcję ratowniczą i w bazie zorganizowali skromną, pożegnalną uroczystość.

Zobacz wzruszające chwile.

 

Wspinacze wspomnieli zmarłych, przygotowali specjalną "tablicę" upamiętniającą ich dokonania. Przypomnijmy, że podobny "pomnik" stanął pod Nanga Parbat kilka miesięcy temu ku pamięci Mackiewicza. Poinformowali nas o tym czescy himalaiści, którzy latem 2018 zdobyli szczyt tej góry (zdjęcie pomnika dla Mackiewicza - TUTAJ >>).

Czy polska wyprawa dokona pierwszego zimowego wejścia na K2? W 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
YouTube

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×