Zdjęcie nepalskiego himalaisty robi furorę. Zobacz "korek" w drodze na Mount Everest

Nirmal Purja jako pierwszy człowiek w historii stanął na dwóch ośmiotysięcznych szczytach jednego dnia. Zdobył Mount Everest i Lhotse. Z tego pierwszego szczytu opublikował szokujące zdjęcie.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Mount Everest Twitter / Nirmal Purja / Mount Everest
Nepalski himalaista zapisał się w historii. Wcześniej nikt nie dokonał tego co Nirmal Purja. Jednego dnia stanął na szczycie Mount Everestu (8 848 m n.p.m.) i Lhotse (8 516 m n.p.m.). Wyczyn zasługuje na uznanie, zwłaszcza że Nepalczyk w miesiąc zdobył już pięć ośmiotysięczników.

Wyczyn Purji budzi zachwyt internautów, ale jeszcze większą furorę robi zdjęcie opublikowane przez niego ze szczytu Mount Everestu. Pokazuje setki wspinaczy stojących w kolejce, by wejść na wierzchołek najwyższej góry świata.To pokazuje, jak ogromną popularnością cieszy się zdobycie Mount Everestu. Wcześniej było to zarezerwowane jedynie dla alpinistów, którzy mieli za sobą setki godzin wspinaczy. Teraz wystarczy do tego 300 tysięcy złotych na koncie, by wziąć udział w komercyjnej wyprawie, na co decydują się setki osób.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Sukcesy Roberta Lewandowskiego przechodzą bez echa. Czas na nowe wyzwania?

Nirmal Purja w ten sposób zdobył już pięć ośmiotysięczników w niespełna miesiąc. To pierwszy w historii taki przypadek, a lada chwila ten wynik może poprawić o jeszcze jedną górę. Jeśli to mu się uda, to zamknie on pierwszą fazę swojego projektu, która zakładała zdobycie tych właśnie sześciu szczytów przed 1 czerwca.

W fazie drugiej, która ma potrwać do sierpnia, zaplanował zdobycie: K2, Nanga Parbat, Broad Peak oraz dwóch Gaszerbrumów. Ostatnia faza ma potrać od września do listopada i zakłada wejście na trzy góry: Manaslu, Sziszapangma oraz Czo oju.

Zobacz także:
Wczasy all inclusive pod Mount Everest. Za 300 tys. zł. możesz zdobyć górę i zrobić sobie fotkę 
Nepalczyk pierwszym człowiekiem, który stanął na dwóch szczytach jednego dnia

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×