Bargiel pochwalił się, jak zdobył i zjechał z Yawash Sar II (wideo)

Andrzej Bargiel kolekcjonuje szczyty, które zdobył i z których później zjechał na nartach. Właśnie w mediach społecznościowych pochwalił się swoim kolejnym popisem.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
W piątek Andrzej Bargiel zdobył Yawash Sar II (6 178 m n.p.m.) w Karakorum. Po przeprowadzeniu ataku szczytowego polski skialpinista zjechał z tej góry na nartach.

Polak dokonał tego tradycyjnie jako pierwszy. Do tej pory nikomu nie udało się stanąć na wierzchołku tej góry, a co dopiero zjechać z niej.

W poniedziałek Polak pochwalił się filmikiem z tego osiągnięcia. "W końcu mamy lepsze łącze internetowe! Łapcie film ze zjazdu na nartach z Yawash Sar II" - napisał w mediach społecznościowych.

Warto dodać, że to nie wszystko, co zaplanował sobie Bargiel. Plan zakłada bowiem, że Bargiel zdobędzie i zjedzie na nartach z kolejnego szczytu, mianowicie Laila Peak (6 096 m n.p.m.).

Bargiel to jeden z najlepszych polskich skialpinistów. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii wszedł na wierzchołek K2, a następnie zjechał z niego na nartach. W ten sam sposób próbował zdobyć Mount Everest.

Zobacz także:
"Nie do końca udało się zrealizować wspólny cel". Andrzej Bargiel podsumował sukces w Karakorum

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska fitnesska na Dominikanie. Wygląda jak milion dolarów
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×