KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Andrzej Bargiel zrobił to jako pierwszy! Wielki sukces Polaka

Andrzej Bargiel zdobył i zjechał na nartach z Yawash Sar II (6 178 m n.p.m.) w Karakorum. Do tej pory nikomu nie udało się stanąć na wierzchołku tej góry, a co dopiero zjechać z niej. To wielki sukces Polaka.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Andrzej Bargiel po K2 Ski Challenge Archiwum prywatne / Marek Ogień/Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel po K2 Ski Challenge

Wyprawa Andrzeja Bargiela w Karakorum przebiega zgodnie z planem. W piątek zdobył on Yawash Sar II. Po przeprowadzeniu ataku szczytowego polski skialpinista zjechał z tej góry na nartach. To kolejny wyczyn w karierze Bargiela.

"Po podróży do Shimshal, a następnie 4 dniach trekkingu, z przejściem przez mocno ośnieżoną przełęcz położoną na 5000 m n.p.m. dotarliśmy do Base Camp. Dziś udało się dotrzeć 10 km dalej, do podnóża Yawash Sar II i tutaj na wysokości 5100 m n.p.m. spędzamy noc. Jeśli pogoda pozwoli, na jutro na godz. 4:00 czasu lokalnego planujemy atak szczytowy, a następnie zjazd na nartach z wierzchołka" - pisał w czwartek w mediach społecznościowych.

O tym, że atak szczytowy zakończył się sukcesem poinformował twitterowy profil "Everest Today". To jednak nie koniec wyprawy. Plan zakłada, że Bargiel zdobędzie i zjedzie na nartach ze szczytu Laila Peak (6 096 m n.p.m.).

Bargiel to jeden z najlepszych polskich skialpinistów. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii wszedł na wierzchołek K2, a następnie zjechał z niego na nartach. W ten sam sposób próbował zdobyć Mount Everest.

Czytaj także:
To on będzie kontrolował sprzęt skoczków. Jest następca Seppa Gratzera
Skoki narciarskie. Zrobił sobie rok przerwy. Teraz wraca do skoków


ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wakacje gwiazdy reprezentacji Polski. Widoki zapierają dech w piersiach

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×