"Nie chcę stać się stroną konfliktu". Denis Urubko zabrał głos ws. wojny

Jeden z najlepszych alpinistów świata apeluje o to, żeby jak najszybciej zakończyć wojnę w Ukrainie. "To ważne, żeby przestać" - pisze w mediach społecznościowych Denis Urubko.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Denis Urubko WP SportoweFakty / Denis Urubko
Kiedyś był żołnierzem, ma też rosyjskie obywatelstwo. Denis Urubko zabrał głos w sprawie wojny, która od czwartku toczy się w Ukrainie.

Właśnie wtedy Władimir Putin wydał rozkaz wojskom rosyjskim do zaatakowania Ukrainy. Inwazja i bombardowanie tego kraju nie mają końca.

"To ważne, żeby przestać. Nie agresji!" - taką grafikę dodał już niemal legendarny alpinista w mediach społecznościowych.

Obok grafiki zamieścił wymowny komentarz. "Bardzo mi przykro z powodu wiadomości z Ukrainy. Jest niemożliwe. Niewiarygodna rzeczywistość. Przestań, proszę?!" - pisze Urubko.

"Nie akceptuję agresywnych działań. Nie chcę stać się stroną konfliktu" - dodaje i przyznaje, że ludzie chcą pokoju, pracy i szczęścia, a nie konfrontacji.

Na chwilę obecną Ukraińcy mogą tylko o tym marzyć. Co chwilę bowiem docierają informacje o kolejnych zbombardowanych przez Rosjan miejscach. Atakowani bronią swojej ojczyzny jednak bardzo dzielnie i nie zamierzają poddać się najeźdźcy.

Zobacz także:
Rosyjski miliarder zareagował na sankcje. To koniec!
Kolejny oligarcha sprzeciwia się Putinowi!

ZOBACZ WIDEO: Sporty zimowe nie są domeną Polaków? "Często nie mamy warunków, żeby trenować"
Wierzysz w szybki koniec wojny w Ukrainie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×