Getty Images / Ronald Cortes / Jeremy Sochan

Sochan znów bardzo skuteczny. Ale zwycięstwa nie ma

Patryk Pankowiak

San Antonio Spurs wrócili do gry po świętach Bożego Narodzenia. Teksańczycy nie zdołali we wtorek obronić własnego parkietu (118:130), choć z dobrej strony zaprezentował się Jeremy Sochan.

Jedyny reprezentant Polski w lidze NBA ostatnio błyszczy w ataku. Jeremy Sochan tym razem w zaledwie 27 minut rzucił 19 punktów, notując przy tym też pięć zbiórek, trzy asysty i ani jednej straty.

20-latek wykorzystał 7 na 10 oddanych rzutów z pola. Trafił 3 na 4 oddane próby zza łuku i dwa wykonywane wolne. Praca nad różnymi elementami przynosi efekty. Sochan jeszcze w poprzednim sezonie miał tylko 25-proc. skuteczności w rzutach za trzy - teraz jest to aktualnie 37-proc. celności.

San Antonio Spurs po świętach Bożego Narodzenia nie udało się jednak przełamać. Gospodarze dobrze zaczęli wtorkowy mecz (32:27 po pierwszej kwarcie), ale ostatecznie musieli uznać wyższość Utah Jazz, przegrywając 118:130.

Drużynę z Salt Lake City do sukcesu 13. sukcesu w sezonie poprowadził duet Lauri Markkanen - Jordan Clarkson. Ten pierwszy rzucił 31 punktów i miał 12 zbiórek, a Filipińczyk dorzucił 24 oczka. Nieźle spisał się też Collin Sexton, autor 20 punktów.

Teksańczykom na nic zdało się 26 oczek, które wywalczył rozpoczynający wtorkowy mecz z ławki rezerwowych Keldon Johnson. Mający ostatnio problemy z kostką Victor Wembanyama zapisał przy swoim nazwisku 15 punktów, siedem zbiórek, cztery asysty i pięć bloków, ale umieścił w koszu tylko 6 na 15 wykonywanych prób.

Spurs ponieśli piątą z rzędu, a 25. porażkę w sezonie zasadniczym. Teraz przed nimi jednak spora szansa na przełamanie. Zagrają dwa kolejne mecze ze sąsiadującymi na dole tabeli Konferencji Zachodniej Portland Trail Blazers.