Znicz Basket Pruszków dogonił beniaminka

Patryk Neumann

Po nierównym spotkaniu 18. kolejki I ligi Znicz Basket Pruszków wygrał z Zetkamą Doralem Nysą Kłodzko 69:56. Gospodarze zdominowali drugą i czwartą kwartę, lecz mieli także chwile słabości.

Pruszkowianie drugi raz w sezonie uporali się z beniaminkiem z Kłodzka. Na Dolnym Śląsku było 79:71. Gospodarze odnieśli 12. zwycięstwo w sezonie a dziewiąte u siebie. Przyjezdni natomiast po raz dziewiąty wrócili z delegacji na tarczy. Zaczęli jednak wyśmienicie, bo od prowadzenia 7:2. Choć do remisu szybko doprowadzili Damian Janiak i Mateusz Szwed to premierowa kwarta zdecydowanie należała do przyjezdnych z Kłodzka. Wykorzystywali oni błędy rywala i prowadzili nawet 16:7.

Jeszcze początek kolejnej części to udany czas dla beniaminka, który wygrywał nawet 28:16. Do końca pierwszych 20 minut roztrwonił jednak całą zaliczkę i po dobrym finiszu pruszkowianie schodzili do szatni przy wyniku 36:34. Gdy wydawało się, że faworyt pójdzie za ciosem przytrafiła mu się katastrofalna trzecia kwarta. Od trafień z rzutów wolnych rozpoczął ją Patryk Przyborowski, lecz w szeregi miejscowych wkradł się marazm. Zetkama Doral Nysa Kłodzko skorzystała z sytuacji i ponownie objęła prowadzenie.

Znicz Basket zachował jednak energię na decydujący fragment meczu. Przez pół kwarty zdobył 17 i nie stracił żadnego punktu. Goście po takim przestoju stracili szansę na zwycięstwo i nie zdołali jej już odzyskać, ponieważ w 10 minut uzbierali tylko sześć oczek. Obie drużyny osiągnęły podobne wskaźniki statystyczne w zbiórkach, czy stratach. Na korzyść gospodarzy jednak zadziałała wyższa skuteczność przede wszystkim w próbach trzypunktowych - 8/18. Wymowne były także liczby wykonywanych rzutów wolnych. Znicz Basket trafił 17/27 a Zetkama Doral Nysa 4/5.

Najlepszym zawodnikiem Znicza Basket był Szwed, który do 20 punktów dołożył osiem zbiórek. Po 11 oczek rzucili Janiak oraz Damian Tokarski. Dla gości 13 punktów uzyskał Marcin Bluma a tylko trzy uzbierał najlepszy strzelec ekipy z Kłodzka, Tomasz Stępień. W 19. kolejce 23 stycznia Zetkama Doral podejmie Spójnię Stargard. Znicz Basket zmierzy się natomiast na wyjeździe z Biofarmem Basket Poznań.

Znicz Basket Pruszków - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 69:56 (12:18, 24:16, 7:16, 26:6)

Znicz Basket: Szwed 20, Janiak 11, Tokarski 11, Słupiński 10, Kordalski 9, Przyborowski 4, Cechniak 2, Czosnowski 2, Janik 0, Stępkowski 0.

Zetkama Doral Nysa: Bluma 13, Weiss 10, Wojciechowski 8, Bartkowiak 6, Malona 6, Kowalski 4, Lipiński 4, Stępień 3, Płatek 2.