Śląsk Wrocław - Dynamo Moskwa 78:85 (pomeczowe wypowiedzi)

Filip Gracek

ASCO Śląsk Wrocław przegrał z Dynamem Moskwa 78:85, ale wstydu nie przyniósł. Wrocławianie dzielnie dotrzymywali kroku Rosjanom przez niemal 37 minut. Świetne zawody rozegrał Robertas Javtokas, którego bardzo chwalił trener Śląska, Rimas Kurtinaitis na pomeczowej konferencji.

Rimas Kurtinaitis (trener ASCO Śląska): To był bardzo dobry mecz i jestem swoim zawodnikom winien podziękowań. W dzisiejszym spotkaniu mieliśmy wiele problemów. Przede wszystkim popełniliśmy zbyt dużo strat, bo aż 20. Na tym szczeblu rozgrywek, przy tylu straconych piłkach jest niezwykle ciężko wygrać mecz, a już tym bardziej z takim przeciwnikiem jak Dynamo. Kolejną naszą bolączką był Javtokas. Kompletnie nie potrafiliśmy sobie z nim poradzić. Tak czy inaczej, ponieśliśmy porażkę po dobrym meczu i jedyne co nam pozostaje, to mieć nadzieje na korzystny rezultat w Moskwie.

Andrius Giedraits (zawodnik ASCO Śląska): Mecze w tej fazie rozgrywek Pucharu ULEB dzielą się na dwie części. Mecz w domu i mecz wyjazdowy. Musimy popracować przez ten tydzień, by nie popełnić tych samych błędów w Moskwie, co dzisiaj. Zdecydowanie za dużo piłek straciliśmy, a w spotkaniu z takim rywalem jak Dynamo, musiało się to skończyć naszą porażką. Myślę, że jeśli uda nam się wyeliminować choć połowę błędów, to w rewanżu wcale nie będziemy bez szans, a wręcz uważam, iż stać nas będzie na awans do kolejnej rundy.

Mimo długich oczekiwań dziennikarzy, nikt z Dynama Moskwa nie pojawił się na konferencji prasowej.