Getty Images / Lisa Guglielmi/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca

Co za wejście Arkadiusza Recy! Polak zrobił show w Coppa Italia

Rafał Sierhej

Arkadiusz Reca zanotował kapitalne wejście na boisko w meczu Coppa Italia z drugoligowym Como. Polak w nieco ponad pół godziny zaliczył dwie asysty.

Arkadiusz Reca na włoskich boiskach prezentuje się już dosyć regularnie od kilku sezonów. Polak przez włoskich dyrektorów sportowych szczególnie mocno ceniony jest za to, co potrafi zrobić w ofensywie.

Gorzej jest u Recy z bronieniem, ale występując na wahadle, czysto teoretycznie nie trzeba aż tak bardzo angażować się w fazę obronną, jak przy ewentualnych występach na klasycznej pozycji lewego obrońcy.

O umiejętnościach ofensywnych reprezentanta Polski przekonało się także drugoligowe Como. Spezia Calcio z Jakubem  Kiwiorem w składzie pokonała underdoga aż 5:1. Nowy zespół Cesca Fabregasa dostał srogą lekcję futbolu.

Duży udział w niej miał wprowadzony w 65. minucie na boisko Arkadiusz Reca. Polak już po zaledwie sześciu minutach wpisał się do protokołu sędziego notując asystę. Na tym jednak się nie skończyło.

Reca dał o sobie znać ponownie minutę przed upływem regulaminowego czasu gry. Kadrowicz posłał podanie, które wykorzystał kolejny z rodu Maldinich - Daniel Maldini. Tym samym zamknął on wynik meczu na stanie 5:1.