Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: gol samobójczy Bednarka

Co on najlepszego zrobił?! Zachowanie reprezentanta Polski niesie się po sieci [WIDEO]

Rafał Szymański

Jan Bednarek popełnił karygodny błąd. Obrońca Southampton FC zupełnie pogubił się w polu karnym i trafił do własnej bramki w starciu z Wolverhampton Wanderers.

Początek sobotniego meczu ułożył się znakomicie dla kibiców z St Mary's Stadium. Kilkadziesiąt sekund po tym, jak Carlos Alcaraz otworzył wynik, arbiter wyrzucił z boiska Mario Leminę za drugą żółtą kartką.

Po kwadransie przerwy gospodarze roztrwonili jednak jednobramkowe prowadzenie, choć grali przecież w przewadze liczebnej. Wolverhampton Wanderers przeprowadziło szybką akcję, a ustawiony na linii bramkowej Jan Bednarek zablokował strzał Adamy Traore.

Wydawało się, że reprezentant Polski ugasi pożar, tymczasem ten niefortunnie "zatańczył" w polu karnym i wpakował piłkę do własnej bramki. Gol samobójczy został zapisany na konto byłego zawodnika Lecha Poznań.

"Wilki" poszły za ciosem i ustaliły rezultat na 2:1 trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Bednarek zatrzymał pierwsze uderzenie Joao Gomesa, lecz nie zdążył się podnieść z murawy, po czym Brazylijczyk mocno strzelił pod poprzeczkę.

Z pewnością Bednarek nie zaliczy tego występu do udanych. Przypomnijmy, że wypożyczenie kadrowicza do Aston Villi zostało przedwcześnie zakończone. Polak stał się pierwszym wyborem menadżera Southampton FC i w poprzednich dwóch meczach rozgrał po 90 minut. Tym razem się nie popisał.

Źródło: Viaplay