WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Czekał na to półtora roku. Jakub Błaszczykowski wrócił do gry

Mateusz Kozanecki

Aż półtora roku trwało oczekiwanie na powrót Jakuba Błaszczykowskiego na boisko. W końcu ponownie wystąpił w barwach Wisły Kraków - szansę otrzymał w meczu towarzyskim z Odrą Opole (1:3).

Po raz ostatni Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku 21 sierpnia 2021 roku, przy okazji meczu PKO Ekstraklasy Górnik Łęczna - Wisła Kraków. Rozegrał wtedy 13 minut, a "Biała Gwiazda" wygrała to spotkanie 3:1.

Później trapiły go kontuzje, które wyeliminowały go z gry łącznie na półtora roku. W czwartkowym sparingu z Odrą Opole dobiegło końca oczekiwanie na jego powrót.

Błaszczykowski pojawił się na boisku w 60. minucie spotkania. Razem z nim do gry wszedł Zdenek Ondrasek, który również ostatnio zmagał się z kontuzjami.

Wejście 37-latka nie odmieniło losów meczu. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie i sparing zakończył się wygraną Odry 3:1.

Przypomnijmy, że niemiecki "Kicker" przekazał sensacyjne wieści w sprawie Jakuba Błaszczykowskiego. Według informacji dziennikarzy w czerwcu dojdzie do meczu towarzyskiego Polska - Niemcy, podczas którego Błaszczykowski oficjalnie pożegna się z kadrą. Wcześniej nie miał takiego meczu (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Do tej pory 37-latek rozegrał w barwach reprezentacji Polski 108 meczów, w których strzelił 21 bramek i zanotował 21 asyst. Debiutował 28 marca 2006 spotkaniem z Arabią Saudyjską (2:1).