Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: uderzenie Roberta Lewandowskiego

Tyle czekania. Zobacz bramkę Lewandowskiego

Jakub Fordon

Cztery mecze bez gola i koniec. Robert Lewandowski przełamał się w spotkaniu Rayo Vallecano - FC Barcelona. W 83. minucie Polak zdobył bramkę, ale mimo to nie uratował swojej drużyny przed porażką.

Podczas spotkania Rayo Vallecano - FC Barcelona Robert Lewandowski zanotował najgorszą serię od prawie siedmiu lat. Podczas tego pojedynku minęło 385 minut od ostatniego gola zdobytego przez Polaka.

Napastnik reprezentacji Polski nie był w stanie zdobyć bramki w ostatnich czterech spotkaniach, kiedy to Barca rywalizowała z Gironą FC, Getafe CF, Atletico Madryt i Realem Madryt. Wydawało się, że spotkanie z Rayo będzie kolejnym, w którym "Lewy" nie wpisze się na listę strzelców.

Jednak nic bardziej mylnego. W 83. minucie na strzał rozpaczy zdecydował się Franck Kessie. Piłka została zablokowana przez jednego z obrońców, ale zdołał dopaść do niej Lewandowski. Ten od razu uderzył na bramkę i mocnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

"Lewy" nie zdołał uchronić Dumy Katalonii przed porażką. Ostatecznie Rayo Vallecano zwyciężyło 2:1, dzięki czemu awansowało na 9. miejsce w Primera Division. Barca natomiast nie wykorzystała potknięcia Realu Madryt i wciąż ma 11 punktów więcej.