Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad

Jakub Piotrowski nie zagra w grupie Ligi Mistrzów

Ludogorec Razgrad miał swoje problemy od początku eliminacji Ligi Mistrzów. Potknął się na drugim przeciwniku, którym była Olimpija Ljubljana. Tym samym Jakub Piotrowski nie pokaże się w tym sezonie w grupie elitarnego europejskiego pucharu.

Ludogorec przystąpił do rewanżu w Słowenii po remisie 1:1 na własnym stadionie. Wynik pierwszego meczu wyglądał na korzystny dla Olimpiji Ljubljana, ale drugie spotkanie rozpoczęło się świetnie dla Ludogorca. Po strzale Kiryła Despodowa na 1:0 w 15. minucie to on był bliżej awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Olimpija przystąpiła do pościgu, a jej najważniejszym piłkarzem w ofensywie był Timi Elsnik. W 19. minucie kapitan zespołu doprowadził do remisu 1:1 strzałem po dograniu z rzutu wolnego Jorgego Silvy. Kiedy dużo wskazywało na powtórkę wyniku sprzed tygodnia, rozpoczął się szalony doliczony czas. Ludogorec wszedł w niego w dziesięciu z powodu czerwonej kartki dla Sona.

Timi Elsnik strzelił na 2:1 dla Olimpiji po kolejnym stałym fragmencie gry. Tym razem wpakował piłkę pod poprzeczkę kopnięciem po dograniu z rzutu rożnego. Po tym golu Ludogorec miał jeszcze ogromną szansę na doprowadzenie do remisu i zarazem dogrywki, ale Kirył Despodow nie pokonał strzałem z rzutu karnego Matevza Vidovseka. Bramkarz utonął w objęciach kompanów, ponieważ mistrz Słowenii zapewnił sobie awans.

W innych dokończonych we wtorek dwumeczach zwyciężali piłkarze Panathinaikosu oraz Slovana Bratysława. Grecka drużyna zremisowała 2:2 z Dnipro i utrzymała zaliczkę 3:1 z pierwszego spotkania. Takim samym wynikiem zakończył się rewanż Slovana z HSK Zrinjski Mostar, a że zespół z Bratysławy był lepszy 2:1 w pierwszym starciu, to on pozostał w eliminacjach Ligi Mistrzów.