PAP/EPA / Liselotte Sabroe / Na zdjęciu: Kamil Grabara.

Kamil Grabara szczery po meczu Ligi Mistrzów. Ma sobie jedną rzecz do zarzucenia

Michał Mielnik

We wtorek rozpoczęła się druga kolejka tegorocznego sezonu Ligi Mistrzów. FC Kopenhaga przegrała na własnym stadionie z Bayernem Monachium 1:2. Po spotkaniu Kamil Grabara miał pewne pretensje do samego sebie.

Nie tak fani FC Kopenhagi wyobrażali sobie spotkanie w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do Danii przyjechał Bayern Monachium.

Wszystko co najlepsze i najciekawsze w tym meczu wydarzyło się w drugiej połowie. Pierwsza część pojedynku nie przyniosła większych emocji i zakończyła się bezbramkowym remisem.

Ostatecznie to drużyna z Bawarii wygrała 2:1. Po spotkaniu przed kamerami Polsat Sport Premium pojawił się Kamil Grabara.

- Podjęliśmy walkę, ale to wystarczyło tylko na jednobramkową porażkę z Bayernem. Wysiłek był ogromny, ale Bayern to czołowy zespół świata.
Oni na metrze kwadratowym potrafią zrobić wszystko z piłką - powiedział 24 latek.

Decydującą bramkę dla niemieckiej drużyny zdobył Mathys Tel, jednak bardzo dużo w tej akcji zdziałał Thomas Mueller. Grabara przyznał, że w tej sytuacji mógł zdecydowanie więcej zrobić, aby piłka nie wpadła do siatki.

- Ja biję się w pierś za drugą bramkę. Mogłem coś więcej zrobić. Mueller to świetny gracz, światowego formatu, ale nie jest na tyle szybki, by wejść w naszą defensywę aż tak. Powinniśmy go zatrzymać. Ja też to mogłem zrobić. Wielka szkoda - zakończył Kamil Grabara.

Obecnie w grupie A prowadzi Bayern Monachium, który wygrał oba spotkania. Na drugim miejscu jest Galatasaray. Turcy we wtorek pokonali Manchester United. Trzecią lokatę okupuje FC Kopenhaga, a tabelę zamyka wspomniany klub z Anglii.

Zieliński żałuje straconych punktów. "Przez 15-20 minut Real nie wiedział, o co chodzi"
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.