Getty Images / Halil Sagirkaya/Anadolu / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Austrii

Wybrali najlepszego piłkarza meczu Polski z Austrią

Rafał Smoliński

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Berlinie z Austrią 1:3 w ramach meczu grupy D turnieju Euro 2024. Po zakończeniu spotkania UEFA wybrała najlepszego piłkarza tego spotkania.

Oglądaj Euro 2024 w Pilocie WP [reklama].
Nie było co do tego żadnych wątpliwości, że starcie na Stadionie Olimpijskim będzie kluczowe dla dalszych losów reprezentacji Polski i Austrii na mistrzostwach Europy w Niemczech. W Berlinie ze zwycięstwa 3:1 cieszyli się Czerwono-Biało-Czerwoni i to oni zwiększyli swoje szanse na awans do 1/8 finału.

Austriackie media nie miały po meczu wątpliwości, że głównymi bohaterami był tercet Gernot Trauner, Marko Arnautović i Christoph Baumgartner (więcej tutaj), który zdobył po jednej bramce. To właśnie ten ostatni został wybrany przez UEFA za najlepszego gracza meczu.

Baumgartner zdobył w 66. minucie bramkę, która wyprowadziła austriacki zespół na prowadzenie 2:1. Pomocnik RB Lipsk wykorzystał wolne miejsce w środku boiska i oddał strzał zza pola, pokonując Wojciecha Szczęsnego.

24-letni piłkarz na pewno był jedną z jaśniejszych postaci w zwycięskim zespole. Murawę opuścił w 81. minucie, zaraz po tym jak Arnautović wykorzystał rzut karny i ustalił rezultat spotkania na 3:1.

Dzięki wygranej Austria ma w dorobku trzy punkty po dwóch meczach i pozostaje w grze o awans do 1/8 finału Euro 2024. Natomiast Polska doznała drugiej porażki i jest jedną nogą poza turniejem.

Oglądaj mecze reprezentacji Polski w Pilocie WP (link sponsorowany)