PE: Pierwszy punkt ŁKS, awans Czarnych Koszul (wynik)

Szymon Mierzyński

Remisem 1:1 zakończył się mecz 6. kolejki fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy pomiędzy ŁKS Łódź a Polonią Warszawa. Do przerwy podopieczni Grzegorza Wesołowskiego prowadzili po bramce Adriana Świątka, lecz w drugiej połowie gola wyrównującego dla Czarnych Koszul zdobył Łukasz Kępa.

Polonia awansowała do ćwierćfinału z 2. miejsca w tabeli grupy D. ŁKS zajął natomiast ostatnią miejsce i pożegnał się z Pucharem Ekstraklasy.

Sztab szkoleniowy zespołu z Łodzi testował w tym meczu 19-letniego zawodnika Promienia Opalenica, Michała Grobelnego.

ŁKS Łódź - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
1:0 - Świątek 45+1'
1:1 - Kępa 72'

ŁKS Łódź: Pająk - Woźniczka (46' Potocki), Mowlik, Przybyszewski, Mordzakowski, Gevorgyan (65' Vayer), Haliti (80' Kuklis), Świątek (46' Ostalczyk), Grobelny (46' Asaad), Bartosiewicz (46' Jarka), Kujawa.

Polonia Warszawa: Majdan - Lazarevski (46' Jaroń), Yunisoglu, Skrzyński, Telichowski, Piechniak (60' Kępa), Bąk (46' Piątek), Majewski (46' Nolka), Zasada, Mąka (76' Makowski), Ivanovski.

Żółte kartki: Przybyszewski (ŁKS) oraz Yunisoglu (Polonia W.).

Sędzia: Tomasz Cwalina (Gdańsk).