Gol Arkadiusza Milika dla Ajaksu Amsterdam przeciwko Panathinaikosowi Ateny

Konrad Kostorz

W pierwszym przedsezonowym występie polski snajper Ajaksu Amsterdam wpisał się na listę strzelców. Holendrzy bez większych problemów pokonali wicemistrza Grecji, Panathinaikos Ateny.

Ajax rozpoczął przygotowania do nowego sezonu od meczu z Dynamem Moskwa. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Arkadiusz Milik nie pojawił się na murawie. W piątek zespół Franka de Boera zmierzył się z Panathinaikosem Ateny, który podobnie jak Ajax weźmie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Milik przebywał na placu gry w pierwszej połowie i w 33. minucie pokonał bramkarza greckiego zespołu. Wynik w końcówce na 2:0 ustalił Anwar El-Ghazi.

Przypomnijmy, że polski snajper sezon 2014/2015 zakończył z 23 golami w oficjalnych pojedynkach Ajaksu. Jego dorobek byłby jeszcze bardziej imponujący, gdyby nie kontuzja, która wykluczyła Milika z występów w końcówce rozgrywek. 21-latek pauzował od 22 marca aż do meczu ostatniej kolejki Eredivisie.

Wszystko wskazuje na to, że kadrowicz Adama Nawałki nie musi obawiać się o miejsce w podstawowym składzie wicemistrza Holandii. Z klubu odszedł bowiem jego główny konkurent - Kolbeinn Sigthorsson, który zasilił FC Nantes. Sezon Eredivisie startuje 7 sierpnia.

Ajax Amsterdam - Panathinaikos Ateny 2:0 (1:0)
1:0 - Milik 33'
2:0 - El-Ghazi 87'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.