PAP

Serie A: Jakub Błaszczykowski ma zagrać w podstawowym składzie z Lazio

Konrad Kostorz

Jakub Błaszczykowski dał dobrą zmianę w pojedynku z US Palermo (3:1), w którym strzelił gola, a w sobotniej konfrontacji przeciwko Lazio prawdopodobnie wystąpi od pierwszego gwizdka.

Szanse Jakuba Błaszczykowskiego na występ w podstawowym składzie Fiorentiny w ciekawie zapowiadającym się meczu z Lazio Rzym zdecydowanie wzrosły po zawieszeniu za nadmiar żółtych kartek Federico Bernardeschiego.

Grający ostatnio regularnie w "jedenastce" na pozycji skrzydłowego Włoch ma silną pozycję u Paulo Sousy i Polakowi trudno będzie wygrać z nim rywalizację, dlatego przymusową przerwę Bernardeschiego "Kuba" musi wykorzystać i zaprezentować się przeciwko klasowemu rywalowi z najlepszej strony.

Jak prognozuje "La Gazzetta dello Sport", w 19. kolejce Serie A wystąpią również od pierwszej minuty: Wojciech Szczęsny w meczu z Milanem, Paweł Wszołek w spotkaniu z Palermo oraz Kamil Glik przeciwko Łukaszowi Skorupskiemu i Piotrowi Zielińskiemu w pojedynku Torino z Empoli.