PAP

Bundesliga: Borussia Moenchengladbach znów ma problemy. FC Augsburg coraz bliżej utrzymania

Mateusz Karoń

Borussia Moenchengladbach od października nie potrafi wygrać dwóch ligowych meczów z rzędu. W niedzielne popołudnie "Źrebaki" zremisowały 2:2 na boisku rewelacji poprzedniej edycji rozgrywek, FC Augsburg.

Pierwsza część meczu upłynęła pod dyktandem Borussii. Podopieczni Andre Schuberta zdobyli też pierwszą bramkę. Do siatki trafił niezawodny Raffael. Brazylijczyk dopadł na polu karnym piłkę, a następnie oddał bardzo mocny i precyzyjny strzał. Co ciekawe - gracz BMG jest pierwszym piłkarzem, który w obecnym sezonie niemieckiej ekstraklasy zaliczył tzw. "double-double". Mówiąc precyzyjniej - strzelił 10 goli i zanotował 10 asyst.

Po przerwie za odrabianie strat wzięli się gospodarze. Zaledwie kilka minut od rozpoczęcia drugiej połowy było już 1:1. Dobre dośrodkowanie Paula Verhaegha głową strącił Alfred Finnbogason. Islandczyk mógł wpisać się na listę strzelców dwukrotnie. W doliczonym czasie obił jednak słupek bramki Yanna Sommera.

Krótką chwilę po golu Finnbogasona Augsburg wyszedł na prowadzenie. Z około 12 metrów dobrze uderzał Caiuby.

W pogoń za wynikiem ruszyły też "Źrebaki". Nico Elvedi dobiegł z piłką do linii końcowej, a następnie inteligentnie wycofał ją do Fabiana Johnsona. Ten zaś umieścił ją w bramce.

Kwadrans przed końcem Borussia Moenchengladbach powinna mieć jeszcze rzut krany. Sędzia Knut Kircher nie zauważył jednak zagrania ręką u zawodnika Augsburga. Dzięki temu błędowi piłkarze FCA zdobyli punkt i mają już cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

FC Augsburg - Borussia Moenchengladbach 2:2 (0:1)
0:1 - Raffael 33'
1:1 - Alfred Finnbogason 50'
2:1 - Caiuby 53'
2:2 - Fabian Johnson 55'

FC Augsburg: Marwin Hitz - Paul Verhaegh, Jeffrey Gouweleeuw, Ragnar Klavan, Philipp Max - Dominik Kohr - Jan Moravek (46' Ja-Cheol Koo, 78' Christoph Janker) - Raul Bobadilla (84' Alexander Esswein), Halil Altintop, Caiuby - Alfred Finnbogason

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Nico Elvedi, Andreas Christensen, Havard Nordtveit, Oscar Wendt - Mahmoud Dahoud (46' Martin Hinteregger), Granit Xhaka - Ibrahima Traore (68' Patrick Herrmann), Fabian Johnson - Thorgan Hazard (86' Roel Brouwers), Raffael

Sędziował: Knut Kircher (Rottenburg)