PAP/EPA / ANNEGRET HILSE

Lis pola karnego, Jamie Vardy! Zobacz bramki z kapitalnego meczu Niemcy - Anglia

Redakcja

Znakomite widowisko obejrzeli kibice podczas meczu towarzyskiego Niemców z Anglikami. Synowie Albionu przegrywali już 0:2, ale ostatecznie wygrali 3:2. Przepiękną bramkę na wyrównanie strzelił Jamie Vardy, prawdziwy lis pola karnego!

Strzelanie zaczęło się w 43. minucie. Po zamieszaniu na własnej połowie Jack Butland, bramkarz Anglików, zmuszony był wybić piłkę, która w środku pola trafiła pod nogi Mesuta Oezila.

Piłkarz Arsenalu podał do Toniego Kroosa, który nieatakowany przez nikogo przebiegł kilka metrów i przymierzył z dystansu, nie dając szans bramkarzowi Anglików.

W drugiej połowie Niemcy ponownie zaatakowali - zobacz piękną bramkę strzeloną głową.

[nextpage]

Po zmianie stron dominacja gospodarzy jeszcze się powiększyła. W 57. minucie Niemcy wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Drugiego gola strzelił doświadczony Mario Gomez, po asyście ze strony Samiego Khediry. 31-latek, mimo asysty aż trzech obrońców reprezentacji Anglii, główką pokonał bramkarza rywali.

Anglicy jednak się poddali - strzelili kontaktowego gola po sprytnym zwodzie Kane’a.

[nextpage]

Na odpowiedź podrażnionych Anglików nie trzeba było czekać długo. W 61. minucie po pozornie kiepsko rozegranym rzucie rożnym Synowie Albionu zdobyli bramkę.

Sygnał do odrabiania strat dał gościom świetnie dysponowany w tym sezonie Harry Kane. Młody piłkarz Tottenhamu strzałem prawą nogą pokonał Manuela Neuera.

Po tej bramce Synowie Albionu ruszyli do ataku. Opłaciło się. Na następnej stronie KAPITALNA bramka zawodnika Leicester, który zachował się jak prawdziwy lis pola karnego.

[nextpage]

W 74. minucie Anglicy przejęli piłkę na własnej połowie i wyprowadzili szybką kontrę. Na prawe skrzydło zbiegł Nathaniel Clyne i dośrodkował w pole karne.

Tam na piłkę czekał Jamie Vardy, rewelacyjny napastnik Leicester City strzelił kapitalnego gola. 29-letni piłkarz przepięknym strzałem "piętką" pokonał bezradnego Neuera i doprowadził do wyrównania.

Niemcy byli w szoku. Na koniec stracili gola, który przerwał niezwykłą passę - Anglicy pierwszy raz w historii zwyciężyli w Berlinie z gospodarzami.

[nextpage]

To jednak nie wszystko, co Anglicy mieli do pokazania. W 1. minucie doliczonego czasu gry piłkę w narożniku boiska ustawił Jordan Henderson.

Zawodnik Liverpoolu dośrodkował, a w polu karnym Eric Dier potężną główką zamienił asystę na zwycięską bramkę, dając swojej reprezentacji prestiżowe zwycięstwo nad Niemcami w Berlinie.