AFP / JOSEP LAGO

FC Barcelona - Real Madryt: oceny piłkarzy

Bartosz Zimkowski

Cristiano Ronaldo był naszym zdaniem najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu La Liga pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt. Portugalczyk zdobył zwycięskiego gola.

Oceny piłkarzy FC Barcelony (skala 1-10, wyjściowa 6):

Claudio Bravo - 6,0 - Popisał się kilkoma dobrymi interwencjami w tym meczu, ale  trzykrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki, chociaż trafienie Bale'a nie zostało zaliczone. Wydaje się, że przy drugiej bramce mógł nieco szybciej skrócić kąt przy strzale Ronaldo.

Dani Alves - 5,5 - Zdecydowanie na jego ocenę rzutuje zachowanie przy drugim golu, gdy zaliczył "pusty przelot". W efekcie Ronaldo przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i zdobył zwycięską bramkę.

Gerard Pique - 7,0 - Najlepszy zawodnik FC Barcelony. Skuteczny w odbiorze piłki i przede wszystkim to on dał prowadzenie Katalończykom, gdy uwolnił się spod opieki Pepe i strzałem głową zdobył gola.

Javier Mascherano - 6,5 - W świetnym stylu zablokował strzał Ronaldo przy jednej z kontr w drugiej połowie. To było profesorskie zagranie Argentyńczyka, ale kilka razy mógł się lepiej ustawić.

Jordi Alba - 5,5 - Wielokrotnie przegrywał rywalizację bark w bark z Bale'em. Upiekło mu się zwłaszcza w 80. minucie, gdy przegrał pojedynek główkowy z Walijczykiem i sędzia dopatrzył się faulu na obrońcy Barcelony.

Sergio Busquets - 6,0 - Poprawny występ Busquetsa, ale niewiele dał od siebie w ofensywie. Najczęściej zagrywał do najbliższego kolegi z zespołu.

Ivan Rakitić - 6,0 - W pierwszej połowie oddał groźny strzał, który sparował golkiper Królewskich. Natomiast przy wyrównującym golu to on był najbliżej Benzemy, jednak nie zdołał zablokować strzału Francuza.

Andres Iniesta - 6,0 - Podobnie jak Busquets - poprawnie, lecz bez błysku. Od tego zawodnika wymagamy dużo więcej w ofensywie, a dzisiaj jego dobrych zagrań było jak na lekarstwo.

Lionel Messi - 5,5 - Jeden z najgorszych, o ile nie najgorszy występ Messiego w Grand Derbi. Goście z łatwością zabierali mu piłkę i Messi poza strzałem w drugiej połowie był praktycznie niewidoczny.

Luis Suarez - 5,0 - Urugwajczyk także nie zachwycił. Pudło, które zaliczył w 10. minucie powinno śnić mu się po nocach. Suarez wyraźnie nie miał swojego dnia.

Neymar - 5,0 - Niewidoczny, nieefektywny i zupełnie anonimowy. Trudno powiedzieć coś dobrego o brazylijskim zawodniku. Przeszedł obok meczu.

Rezerwowy:

Arda Turan - Grał zbyt krótko, żeby go ocenić.

[nextpage]

Oceny piłkarzy Realu Madryt (skala 1-10, wyjściowa 6):

Keylor Navas - 7,5 - Jego parada po podcince Messiego była najwyższej klasy. Przy straconym golu nie miał szans, a przy pozostałych interwencjach pokazał się z jak najlepszej strony.

Daniel Carvajal - 6,0 - Kilka razy zatrzymał Messiego, ale generalnie niewiele wniósł do ofensywnych akcji Realu Madryt. Zidane wybierał pomiędzy nim a Danilo.

Sergio Ramos - 5,0 - Od pierwszych minut prosił się o czerwoną kartkę i w końcu doigrał się. Ciągle spóźniony ratował się faulami i miał furę szczęścia, że z boiska został usunięty dopiero w 83. minucie.

Szalona końcówka El Clasico, koniec serii Barcelony! Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]Źródło: Eleven

Pepe - 5,5 - To on zawinił przy pierwszej bramce. Zgubił krycie Pique i gdy już doskoczył do niego, to był spóźniony. Na jego szczęście w ofensywie swoje zrobili Benzema i Ronaldo.

Marcelo - 7,0 - Kapitalny rajd przeprowadził przy golu na 1:1. To w dużej mierze dzięki niemu Benzema trafił do siatki. Brazylijczyk w swoim stylu włączał się do akcji ofensywnych.

Casemiro - 6,5 - "Czarną robotę" wykonywał tego wieczoru Casemiro. W ofensywie nie był widoczny, ale wykonywał mrówczą pracę w destrukcji.

Luka Modrić - 6,5 - Udzielał się i w ofensywie i w defensywie. Można mieć zastrzeżenia przy kilku sytuacjach, ale generalnie Chorwat nie zawiódł na Camp Nou.

Toni Kroos - 6,5 - Otrzymał taką samą ocenę co Casemiro oraz Modrić, chociaż jemu notę podniosła asysta przy golu Benzemy.

Gareth Bale - 7,5 - Walijczyk wygrywał fizyczne pojedynki z obrońcami Barcelony. Strzelił nawet prawidłową bramkę, ale sędziowie nie uznali mu jej. W końcu zaliczył asystę przy golu Ronaldo.

Cristiano Ronaldo - 8,0 - W pierwszej połowie niewidoczny, rzadko był przy piłce. W drugiej pokazał już klasę, a zwłaszcza przy golu, gdy zachował zimną krew. Miałby również asystę przy bramce Bale'a.

Karim Benzema - 7,0 - Tak naprawdę nie był widoczny w tym spotkaniu, ale zrobił to, co do niego należało. W ładnym stylu umieścił piłkę w siatce zdobywając swoją 21. bramkę w La Liga.