Bundesliga: Wolfsburg nie błysnął bez Błaszczykowskiego, Hoffenheim wciąż bez porażki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA
PAP/EPA

TSG 1899 Hoffenheim rozegrał kolejne dobre zawody, zremisował na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach (1:1) i pozostaje bez porażki. Nieoczekiwanie punkty stracił 1.FC Koeln, bezbramkowo remisując z FC Augsburg.

Seria drużyny Juliana Nagelsmanna robi wrażenie. Hoffenheim, który w minionym sezonie walczył o utrzymanie, gra bardzo równo i solidnie. Nie przegrał w Monachium z Bayernem, zwyciężył aż 3:0 w Leverkusen z Bayerem, a w sobotę nie dał się pokonać na innym trudnym terenie, Borussia-Park w Moenchengladbach. Ma w dorobku 5 zwycięstw i 7 remisów.

Gladbach, którzy walczyli o przełamanie fatalnej passy meczów bez zwycięstwa, do przerwy zasłużenie prowadzili, ale po zmianie stron pozwolili rywalowi na zbyt wiele. Goście po kilku sygnałach ostrzegawczych wyrównali - dogrywał Sebastian Rudy, a Yanna Sommera pokonał dżoker Nadiem Amiri.

Po dłuższej przerwie do gry wrócił Eugen Polanski. Kapitan Hoffenheim nie był wystawiany przez trenera aż od 8. kolejki, a tym razem rozegrał w środku pola pełne 90 minut i solidnie radził sobie z przeciwnikami.

Wolfsburg grający bez narzekającego na uraz kolana Jakuba Błaszczykowskiego sprawił swoim fanom kolejny zawód. Wilki punkt w Ingolstadt zawdzięczają tylko bramkarzowi Diego Benaglio, który obronił rzut karny i popisał się wieloma znakomitymi interwencjami. Wyrównującą bramkę zdobył rezerwowy Daniel Caligiuri, któremu pomógł rykoszet od nogi obrońcy.

O wyjście z kryzysu walczyły w derbach HSV i Werder. Pierwsze 45 minut dostarczyło kibicom wielu emocji oraz aż czterech goli. Gospodarze dwukrotnie tracili prowadzenie i ostatecznie nie zdołali sięgnąć po pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie. Podział punktów nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

Dosyć niespodziewanie punkty zgubił 1.FC Koeln. Świetnie dysponowane w tym sezonie Kozły miały przewagę w meczu z FC Augsburg, ale goście stworzyli szczelną formację defensywną i się wybronili. Nawet snajper Anthony Modeste nie znalazł sposobu na Bawarczyków. Paweł Olkowski cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Borussia M'gladbach - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1) 1:0 - Mahmoud Dahoud 25' 1:1 - Nadiem Amiri 53'

FC Ingolstadt 04 - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0) 1:0 - Anthony Jung 31' 1:1 - Daniel Caligiuri 78'

W 18. minucie Moritz Hartmann (Ingolstadt) nie wykorzystał rzutu karnego (Diego Benaglio obronił).

1.FC Koeln - FC Augsburg 0:0

Hamburger SV - Werder Brema 2:2 (2:2) 1:0 - Michael Gregoritsch 3' 1:1 - Fin Bartels 14' 2:1 - Michael Gregoritsch 28' 2:2 - Serge Gnabry 45'