Ajax Amsterdam - Legia Warszawa: oceny WP SportoweFakty - Malarz z błędem, Odjidja-Ofoe nie tak wybitny jak zawsze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

WP SportoweFakty oceniły występy piłkarzy Legii Warszawa w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy z Ajaksem Amsterdam. Tym razem największe gwiazdy mistrza Polski nie zachwyciły. Nikt w ekipie Jacka Magiery nie zapracował na wybitną notę.

Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6)

Arkadiusz Malarz - 5: Tym razem nie miał aż tylu okazji do interwencji co w poprzednich pucharowych meczach. Może dlatego w kluczowym momencie - przy golu dla Ajaksu - zdarzył mu się błąd. Trudno go nazwać "klopsem", jednak po strzale Amina Younesa Malarz odbił piłkę bardzo nieszczęśliwie i Nick Viergever musiał tylko dopełnić formalności.

Łukasz Broź - 5: Zabrakło u niego konkretów w ofensywie. Nie przeprowadził na skrzydle żadnej spektakularnej akcji i to obniżyło jego ocenę.

Maciej Dąbrowski - 7: Solidny występ, a dodatkowo starał się jeszcze pomagać z przodu. To on w 75. minucie oddał strzał po wrzutce Vadisa Odjidjy-Ofoe z głębi pola. Piłka poleciała przy słupku, ale była uderzona trochę za lekko i Andre Onana ją złapał.

Michał Pazdan - 7: Utrzymał dobry poziom z poprzednich meczów. Walczył twardo, nieustępliwie i szkoda tylko, że ten wysiłek ostatecznie poszedł na marne.

Adam Hlousek - 5: Nie ustrzegł się błędów. W 16. minucie sprokurował rzut wolny, z którego na szczęście niecelnie uderzył Hakim Ziyech. Później natomiast nie upilnował Davy'ego Klaasena, gdy ten oddawał groźny strzał głową.

Michał Kopczyński - 5: Zagrał dość dyskretnie. Wykonał sporo "czarnej roboty", ale trudno wskazać jakąś konkretną interwencję, która zapisałaby się w pamięci kibiców.

Tomasz Jodłowiec - 6: W 14. minucie zablokował bardzo groźny strzał Bertranda Traore w polu karnym i niewykluczone, że uratował Legię przed utratą gola. Zaliczył niezły występ, choć takich spektakularnych interwencji później już zabrakło.

Waleri Kazaiszwili - 6: Zaczął mecz dość przeciętnie, ale z upływem czasu się rozkręcał. W drugiej połowie oddał dwa celne strzały, za każdym razem jednak brakowało nieco mocy i precyzji, w efekcie Andre Onana interweniował skutecznie.

Vadis Odjidja-Ofoe - 6: Dobry, ale tym razem już nie tak wybitny występ Belga jak w poprzednich pucharowych starciach. W 35. minucie, mając dobrą okazję, skiksował na 16. metrze, a kilka chwil później minął się z piłką tuż przed bramką. To była akcja, która mogła odmienić losy meczu.

Guilherme - 6: Nie można mu odmówić chęci. Starał się pokazywać na skrzydle, często walczył nawet z kilkoma rywalami. Czasem brakowało mu jednak wsparcia i także dlatego ostatecznie nie wskórał nic konkretnego.

Michał Kucharczyk - 7: Nominalnie był ustawiony w ataku, ale starał się pomagać również na skrzydle. To on przed przerwą dograł do Vadisa Odjidjy-Ofoe, gdy ten fatalnie minął się z piłką. Był jednym z najjaśniejszych punktów Legii.

Rezerwowi:

Thibault Moulin - 6: Mógł wprowadzić Legię do 1/8 finału, ale w samej końcówce gospodarze zablokowali jego atomowe uderzenie z kilkunastu metrów. Szkoda.

Tomas Necid - 6: Dał niezłą zmianę, ale tak naprawdę więcej pomógł drużynie w tyłach niż z przodu. Gdyby w 80. minucie nie zablokował potężnego uderzenia Hakima Ziyecha, Legia pewnie przegrałaby 0:2.

Daniel Chima Chukwu - bez oceny: Grał zbyt krótko.

Który z piłkarzy Legii Warszawa był najlepszy?