Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentina

Serie A: ACF Fiorentina rozmontowała Thiago Cionka i spółkę

ACF Fiorentina wygrała 3:0 ze SPAL-em. Drużyna Thiago Cionka straciła trzy razy więcej goli niż we wcześniejszych czterech meczach. Bartłomiej Drągowski wrócił na ławkę rezerwowych.

Oba kluby zaskoczyły pozytywnie na początku sezonu. Zamiast licytować się, która drużyna jest większą rewelacją rozgrywek, stoczyły bezpośredni pojedynek. Ponadto do poprawienia miały wrażenie z poprzedniego sezonu, w którym mecze ACF Fiorentina z beniaminkiem nie były porywającymi widowiskami. W Ferrarze było 1:1, a we Florencji bezbramkowo.

Domena Violi to ofensywa. Strzeliła we wcześniejszych meczach osiem goli. Atutem SPAL-u była obrona. Przez 360 minut Thiago Cionek i spółka pozwolili sobie na stratę zaledwie jednej bramki. To podpowiadało jak może wyglądać pojedynek na Stadio Artemio Franchi.

Do przodu parli gospodarze, a siła ich ataków okazała się zbyt duża, żeby SPAL ponownie zachował czyste konto. W pierwszej połowie drużyna Cionka straciła dwa gole, czyli dwa razy więcej niż w czterech wcześniejszych meczach. W 19. minucie Marko Pjaca dał Fiorentinie prowadzenie, a dziesięć minut później podwoił przewagę Nikola Milenković.

Do bramki Fiorentiny powrócił Alban Lafont. W tej sytuacji Bartłomiej Drągowski usiadł na ławce rezerwowych. W 31. minucie Francuz interweniował po strzale Mirko Antenucciego. W 50. minucie Lafont zachował się dobrze w pojedynku z Andreą Petagną. Odpowiedzią gospodarzy na ten zryw przeciwnika była bramka na 3:0 Federico Chiesy w 56. minucie. Reprezentant Włoch przymierzył tak dokładnie, że Alfred Gomis tylko obserwował jak futbolówka ląduje w sieci. Wszystko stało się jasne, komplet punktów został we Florencji.

Dwie godziny wcześniej ze zwycięstwa cieszyła się Parma Calcio 1913, która dzięki bramkom Roberto Inglese oraz Gervinho pokonała 2:0 Cagliari Calcio. To druga wygrana beniaminka z rzędu. Spośród nowicjuszy w elicie były triumfator Pucharu UEFA prezentuje się najlepiej.