Twitter / Eurosport_UK / 2. liga norweska - Skeid vs Ullensaker/Kisa

Liga norweska. Wyszedł mu strzał życia. Bramkarz Hagerup perfekcyjnie wykonał rzut wolny (wideo)

Piotr Bobakowski

Bohaterem 27. kolejki 2. ligi norweskiej został golkiper Stefan Hagerup, który popisał się fantastycznym wykonaniem rzutu wolnego.

W spotkaniu norweskiej Adeccoligaen (2. liga) pomiędzy zespołami Skeid i Ullensaker/Kisa (wynik 1:2) goście przegrywali do 89. minuty. Wtedy do piłki ustawionej ok. 25 metrów od bramki gospodarzy podszedł golkiper Stefan Hagerup i... potężnym strzałem wyrównał stan meczu.

Piłka po uderzeniu 25-latka z rzutu wolnego wylądowała w samym okienku bramki. Trafienie bramkarza zmotywowało jego partnerów z drużyny, gdyż cztery minuty później - w doliczonym czasie gry - napastnik Vamouti Diomande z Wybrzeża Kości Słoniowej zapewnił ekipie gości zwycięstwo.

ZOBACZ: Fortuna I liga: dawno nie widziałeś takiej bramki. Niesamowity rajd obrońcy >>

ZOBACZ: II liga. Gol z gatunku "stadiony świata" w Siedlcach >>

Po 27 kolejkach na zapleczu norweskiej ekstraklasy Ullensaker/Kisa zajmuje 9. miejsce w tabeli (strata do lidera Aalesund wynosi aż 34 pkt), a Skeid plasuje się na przedostatniej 15. pozycji.

Zobacz niesamowitego gola w wykonaniu bramkarza z Norwegii na Intility Arenie w Oslo: