PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Walii

Liga Narodów: Walia mistrzem finiszu. Wyspy Owcze z drugim kompletem punktów

Reprezentacje Walii i Wysp Owczych mają komplet sześciu punktów po dwóch meczach w Lidze Narodów. Podopieczni Ryana Giggsa ponownie strzelili gola na 1:0 w końcówce pojedynku. Tym razem pokonali Bułgarię.

Ryan Giggs miał do dyspozycji najsilniejsze strzelby we wrześniowym dwumeczu, ale drużyna napędzana przez Daniela Jamesa czy Garetha Bale'a musiała mocno popracować na swoje sześć punktów. W meczu z Finlandią oddała jeden strzał celny Kieffera Moore'a w 80. minucie i dał on zwycięstwo. W konfrontacji z Bułgarią reprezentacja Walii również nie tworzyła licznych sytuacji podbramkowych i odbijała się od obrony beniaminka dywizji B. Tym razem postawiła na swoim w 94. minucie, a do bramki na 1:0 trafił zmiennik Neco Williams.

Bułgaria ma punkt po dwóch meczach. Gdyby jej spotkania kończyły się równo w 90. minucie, miałaby cztery "oczka". Zarówno gola na 1:1 z Irlandią, jak i na 0:1 z Walią straciła w doliczonym czasie. W przeciwieństwie do Smoków finiszowała fatalnie.

Reprezentacja Wysp Owczych przystąpiła do meczu z Andorą zbudowana zwycięstwem 3:2 z Maltą. Osiągnięcie samo w sobie nie było spektakularne, ale okoliczności budziły uznanie. Farerzy odwrócili wynik pięknymi golami na finiszu. Wyspiarze postanowili pójść za ciosem i od 31. minuty ponownie prowadzili. Do bramki Andorczyków strzelił Klaemint Olsen i to czwarty z rzędu gol dla Wysp Owczych piłkarza o takim nazwisku. Wynik nie zmienił się po przerwie i drużyna z północy Europy wygrała 1:0.