PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Declan Rice (w środku) oraz Harry Kane (z prawej)

Premier League. Tottenham Hotspur - West Ham United. Fabiański i spółka przegrywali 0:3, ale zremisowali 3:3!

Michał Piegza

Tottenham prowadził już z West Hamem 3:0, ale meczu nie wygrał. Goście w niewiele ponad dziesięć minut odrobili straty. Jednym z wydarzeń potyczki był powrót na boiska Premier League Garetha Bale'a.

Przed meczem najwięcej mówiło się o powrocie do Premier League Garetha Bale'a. Walijczyk zasiadł na ławce Tottenhamu i na boisku pojawił się na ostatnie osiemnaście minut.

Wówczas wydawało się, że w meczu wszystko jest jasne. Co więcej, teoretycznie "posprzątane" w potyczce było już po niewiele ponad kwadransie. To jest jednak piłka nożna! Tutaj nic nie jest pewne.

Gospodarze małą kanonadę, przy biernej postawie rywala w defensywie, rozpoczęli już w 45. sekundzie. West Ham ruszył odważnie i nadział się na kontrę. Harry Kane zagrał do Heung-Min Sona, ten wpadł z piłką w pole karne, znalazł sobie miejsce do oddania uderzenia i mierzonym strzałem pokonał bezradnego Łukasza Fabiańskiego.

W 8. minucie było już niemal po emocjach. Son przed polem karnym do Kane'a, ten założył "siatkę" obrońcy i uderzył z ok. 17 metrów w kierunku bliższego słupka. Zasłonięty Fabiański nawet się nie ruszył. Minęło kolejne osiem minut kiedy Polak w bramce Młotów po raz trzeci musiał sięgnąć po piłkę do bramki. Z lewej strony na głowę Kane'a dośrodkował Sergio Reguilon, Fabiański ponownie mógł tylko podziwiać kunszt Anglika.

Prowadząc trzema golami gospodarze oddali pole rywalom. Ci jednak nie potrafili poważniej zagrozić Hugo Llorisowi. To Tottenham powinien podwyższyć prowadzenie. W 35. minucie z bliska uderzał Son, Fabiański zdołał złapać piłkę.

Po zmianie stron goście starali się dać sobie nadzieję na remis. Cóż z tego, skoro Młoty marnowały wymarzone okazje. Tak było w 50. minucie, kiedy z metra głową spudłował Pablo Fornals. Gospodarze okazje kreowali głównie po uderzeniach Kane'a. Uderzenia Anglika bronił Fabiański lub też próby były niecelne.

Kiedy wydawało się, że wszystko jest jasne, w krótkim czasie kontakt bramkowy z gospodarzami złapali goście! W 82. minucie Aaron Cresswell dośrodkował z rzutu wolnego, Fabian Balbuena głową z sześciu metrów uderzył nie do obrony.

Minęły trzy minuty i goście zdobyli drugiego gola. Andrij Jarmolenko do Vladimira Coufala, ten dograł na piąty metr, a Davinson Sanchez głową pokonał własnego bramkarza.

West Ham rzucił się do ataku, ale goście pozwolili się skontrować. W doliczonym czasie z pola karnego tuż obok bramki uderzył Bale. W 94. minucie West Ham doprowadził do remisu. Po rzucie wolnym piłka została wybita przed pole karne, a tam Manuel Lanzini posłał petardę w kierunku bramki gospodarzy. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i słupka i znalazła się w bramce. Po chwili sędzia zakończył spotkanie!

Tottenham Hotspur - West Ham United 3:3 (3:0)
1:0 - Heung-Min Son 1'
2:0 - Harry Kane 8'
3:0 - Harry Kane 16'
3:1 - Fabian Balbuena 82'
3:2 - Davinson Sanchez (sam.) 85'
3:3 - Manuel Lanzini 90+4'

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Serge Aurier, Davinson Sanchez, Toby Alderweireld, Sergio Reguilon - Moussa Sissoko, Pierre-Emile Hoejbjerg, Tanguy Ndombele (72' Harry Winks) - Steven Bergwijn (72' Gareth Bale), Harry Kane, Heung-Min Son (80' Lucas Moura).

West Ham United: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Fabian Balbuena, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell, Arthur Masuaku (90' Robert Snodgrass) - Jarrod Bowen, Tomas Soucek, Declan Rice, Pablo Fornals (77' Manuel Lanzini) - Michail Antonio (77' Andrij Jarmolenko).

Żółte kartki: Antonio, Ogbonna, Soucek, Masuaku (West Ham).