PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: zawodnik Legii Warszawa Filip Mladenovic (z prawej) i Kacper Chodyna (z lewej) z KGHM Zagłębia Lubin

Tabela PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa odrabia straty do podium

Michał Piegza

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie KGHM Zagłębie Lubin i odrobiła część strat do ligowego podium. Do lidera dystans wciąż mistrzowie Polski mają spory.

Mistrzowie Polski, piłkarze Legii, odrobili część strat do ligowego podium. Wojskowi pokonali na własnym stadionie plasujące się do tej pory na 3. pozycji KGHM Zagłębie Lubin 2:1.

Dzięki trzem punktom gracze z Warszawy do najniższego miejsca na podium tracą aktualnie cztery punkty. Należy jednak pamiętać, że Legia ma do rozegrania dwa zaległe spotkania. Najbliższe już w środę.

Wojskowi zagrają wówczas ze Śląskiem, który w niedzielę bez punktów wrócił z Płocka. Wisła wygrała u siebie po raz pierwszy w sezonie i awansowała na 9. miejsce.

Po pierwsze trzy punkty sięgnęła także Wisła Kraków, 6:0 pokonując w Mielcu Stal. Beniaminek w tabeli zajmuje 14. miejsce, Biała Gwiazda jest 10.