PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Premier League. Ogromny pech Łukasza Fabiańskiego. Doznał kontuzji tuż przed meczem

Mateusz Domański

Nowy Rok rozpoczął się niezwykle pechowo dla Łukasza Fabiańskiego. Wielokrotny reprezentant Polski doznał kontuzji tuż przed rozpoczęciem spotkania Everton - West Ham United (0:1).

Oficjalna strona West Ham United potwierdziła uraz Łukasza Fabiańskiego. Póki co jednak niewiele wiadomo na temat problemów zdrowotnych reprezentanta Polski. Nie podano, co mu dolega, a ponadto nie wiemy, jak długa przerwa czeka Fabiańskiego.

Kontuzja wielokrotnego reprezentanta Polski sprawiła, że trener West Ham United musiał dokonać korekty. Do składu w ostatniej chwili wskoczył Darren Randolph.

Przed piątkowym meczem Fabiański okazywał rywalowi duży szacunek.

- Są w świetnej formie w tym sezonie, a ostatnio ich seria robi wrażenie. Wygrali cztery mecze z rzędu. Jedziemy jednak do Liverpoolu po to, by stawić im czoła. Jesteśmy przygotowani i mam nadzieję, że uda nam się coś ugrać - mówił, cytowany przez laczynaspilka.pl.

Fabiański po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach Premier League wypadł z pierwszego składu West Ham United. Wcześniej 16-krotnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce swojej drużyny. Pięć razy nie puścił bramki.

Razem z poprzednim sezonem wystąpił w 31 spotkaniach z rzędu West Ham United. Teraz ta imponująca seria została przerwana.

Piątkowy pojedynek Everton - West Ham United zakończył się rezultatem 0:1. Jedyną bramkę dla gości zdobył Tomas Soucek.

> Transfery. Komplikuje się powrót Krzysztofa Piątka do Włoch. "Bardzo daleko do porozumienia"