PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: mecz Betis - Sevilla

La Liga. Derby Sewilli na remis. Ważna wygrana Realu Valladolid

Michał Piegza

La Liga nie zwalnia tempa. W sobotę w derbach Sewilli zanotowano remis. Ważne zwycięstwo odniósł plasujący się w dole tabeli Real Valladolid.

Piłkarze La Ligi zbliżają się do półmetka. W sobotę rozpoczęła się 17. kolejka.

Podział punktów zanotowano w derbach Sewilli. Jako pierwsi gola zdobyli goście. Trzy minuty po przerwie do siatki trafił Suso, uderzając do bramki z pola karnego.

Pięć minut później był już jednak remis. Sędzia podyktował dla Betisu rzut karny, który na gola zamienił Sergio Canales. W 75. minucie gospodarze wykonywali kolejną "jedenastkę". Jednak Bono wyczuł intencje Nabila Fekira i obronił uderzenie.

Ważną wygraną, w meczu drużyn walczących o utrzymanie, odniósł Real Valladolid. Do pokonania na wyjeździe Getafe wystarczyło trafienie Shona Weissman w 37. minucie. Dzięki trzem punktów gracze z Valladolid wyprzedzili rywala w tabeli i oddalili się od strefy spadkowej.

Kontaktu z podium tabeli nie traci Villarreal, który pokonując 2:1 Levante umocnił się w czołówce La Ligi. Straty do lidera są spore, ale gra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów chwilę przed półmetkiem sezonu całkiem realna.

0:1 - Weissman 37'

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)