PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu Turyn cieszą się z bramki Cristiano Ronaldo

Serie A: mocna odpowiedź Cristiano Ronaldo na krytykę. Koncert lidera Juventusu

Kibice Juventusu byli wściekli na Cristiano Ronaldo po przegranym dwumeczu Ligi Mistrzów z FC Porto. W konfrontacji z Cagliari Calcio próbował częściowo zmazać plamę. Strzelił hat-tricka w 32 minuty i poprowadził Bianconerich do zwycięstwa 3:1.

Jest pierwsza połowa marca i Juventusu nie ma w Lidze Mistrzów. Również w poprzednim sezonie Stara Dama odpadła zaraz po fazie grupowej, ale z powodu piłkarskiego lockdownu było to pożegnanie odwleczone w czasie. Tym razem katastrofa nastąpiła jeszcze w kalendarzowej zimie. Po nieudanym dwumeczu z FC Porto, podopieczni Andrei Pirlo zmierzyli się na Sardynii z Cagliari Calcio i nie okazało się to dla nich duże wyzwanie.

Głośno krytykowany po dwumeczu w Lidze Mistrzów był Cristiano Ronaldo. Dał mało drużynie w ofensywie, a na domiar złego zachował się karygodnie w murze i pomógł Sergio Oliveirze w rozstrzygnięciu rywalizacji strzałem z rzutu wolnego. Przed kolejnym występem, starał się, wpisem w mediach społecznościowych, poderwać do walki całe środowisko Juventusu. Później zaczął szaleć na połowie Cagliari Calcio. Szkoda tylko, że o kilka dni za późno, żeby zachwycić.

Lider Bianconerich potrzebował nieco ponad dwóch kwadransów na hat-tricka. W 10. minucie otworzył wynik po dośrodkowaniu Juana Cuadrado z rzutu rożnego. W 25. minucie wykorzystał wywalczony przez siebie rzut karny. W 32. minucie trafił na 3:0 na zakończenie szybkiego ataku po przechwycie Matthijsa de Ligta. Raz, dwa, trzy i było po emocjach.

Ronaldo odpowiadał na bramkę zdobytą przez Romelu Lukaku w meczu Interu Mediolan z Torino FC. Liczby lidera klasyfikacji strzelców to 23 gole oraz dwie asysty. Portugalczyk pozostaje głównym kandydatem do tytułu capocannoniere. Dał do zrozumienia, że w zestawieniu z przeciwnikami klasy Cagliari nie można go lekceważyć.

Kibice Cagliari podnosili w mediach społecznościowych kontrowersję. Ich zdaniem, rozgrywający koncertowy mecz Cristiano Ronaldo powinien opuścić boisko już po pierwszym golu. Gianpaolo Calvarese nie zdecydował się na pokazanie czerwonej kartki za faul na Alessio Cragno. Ograniczył się do napomnienia zawodnika Juventusu żółtym kartonikiem. Ronaldo pozostał na boisku i nie miał litości dla gospodarzy.

W bramce Juventusu grał Wojciech Szczęsny. Ewentualny występ Gianluigiego Buffona wykluczył uraz i były reprezentant Włoch pozostał w Turynie. Szczęsny nie miał prawie nic do roboty w pierwszej połowie i rozprawił się tylko z jednym strzałem Razvana Marina.

Po przerwie Cagliari było groźniejsze dla Juventusu. W kwadransie po przerwie Wojciech Szczęsny jeszcze nie przepuścił piłki do bramki po strzałach Alfreda Duncana i Razvana Marina. Skapitulował natomiast w 61. minucie. Giovanni Simeone strzelił na 1:3 z centrum pola karnego po dograniu Gabriele Zappy. Na tym gospodarze zatrzymali się, chociaż szukali sposobu na wbicie ospałym gościom gola kontaktowego.

Sebastian Walukiewicz spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Cagliari Calcio - Juventus FC 1:3 (0:3)
0:1 - Cristiano Ronaldo 10'
0:2 - Cristiano Ronaldo (k.) 25'
0:3 - Cristiano Ronaldo 32'
1:3 - Giovanni Simeone 61'

Cagliari: Alessio Cragno - Luca Ceppitelli (70' Ragnar Klavan), Diego Godin, Daniele Rugani (80' Gaston Pereiro) - Gabriele Zappa (69' Kwadwo Asamoah), Radja Nainggolan, Alfred Duncan (80' Alessandro Deiola), Razvan Marin, Nahitan Nandez - Giovanni Simeone (80' Alberto Cerri), Joao Pedro

Juventus: Wojciech Szczęsny - Juan Cuadrado (83' Gianluca Frabotta), Matthijs De Ligt, Giorgio Chiellini (70' Leonardo Bonucci), Alex Sandro (34' Federico Bernardeschi) - Dejan Kulusevski, Danilo, Adrien Rabiot, Federico Chiesa (83' Arthur Melo) - Cristiano Ronaldo, Alvaro Morata (70' Weston McKennie)

Żółte kartki: Ronaldo, Cuadrado (Juventus)