Facebook / TVP Sport / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak strzela gola na 2:2 w meczu z Węgrami

54 sekundy, które wstrząsnęły Węgrami! Wielki powrót reprezentacji Polski (wideo)

Michał Fabian

W meczu w Budapeszcie nic nam się nie kleiło, a rywale byli skuteczni. Przy stanie 0:2 Paulo Sousa dokonał trzech zmian i Biało-Czerwoni ruszyli. Najpierw trafił Krzysztof Piątek, a niespełna minutę później Kamil Jóźwiak. Zobacz ich bramki.

Niesamowity zwrot akcji w pierwszym meczu reprezentacji Polski w eliminacjach MŚ 2022! Biało-Czerwoni nie potrafili stworzyć okazji w starciu z reprezentacją Węgier, po czym... błyskawicznie odrobili dwubramkową stratę.

Przy stanie 2:0 dla gospodarzy Paulo Sousa dokonał trzech zmian - boisko opuścili: Michał Helik, Jakub Moder i Sebastian Szymański, a w ich miejsce pojawili się: Kamil Glik, Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak.

I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, Polacy ruszyli do ataku. Najpierw w 60. minucie, po podaniu Jóźwiaka, Piątek wpakował piłkę do siatki. Minęły... 54 sekundy i był już remis! Tym razem Jóźwiak nie dał szans Peterowi Gulacsiemu.

Od 0:2 do 2:2: zobacz niesamowity powrót Polaków w meczu w Budapeszcie

To nie był koniec emocji w spotkaniu w Budapeszcie. Węgrzy odzyskali prowadzenie po strzale Williego Orbana, ale ostatnie słowo należało do Biało-Czerwonych. Jeden punkt zapewnił Polakom Robert Lewandowski.

W pozostałych spotkaniach grupy I Anglia rozgromiła San Marino 5:0 (więcej TUTAJ>>), zaś Andora uległa Albanii 0:1.

28 marca reprezentacja Polski zagra w Warszawie z Andorą, zaś 31 marca w Londynie z Anglią.