WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów

W Chorzowie przez kwadrans pachniało sensacją. Ruch przegrywał. Zmiana na czele grupy pościgowej

Michał Piegza

Ruch Chorzów w meczu z MKS-em Kluczbork przez kwadrans przegrywał. Później jednak zawodnicy lidera III grupy III ligi potwierdzili siły i pewnie wygrali spotkanie 4:1.

O takim wejściu w rundę rewanżową w Chorzowie marzono. Plan na marzec, pomimo utraty zimą kilku ważnych graczy (transfery i przede wszystkim kontuzje), udało się w 100% zrealizować.

W sobotę przy Cichej w meczu z drużyną środka tabeli MKS-em Kluczbork jedynie przez kwadrans pachniało sensacją. Od początku Ruch atakował, rywale czekali na możliwość wyprowadzenia kontry. W 19. minucie defensywie Niebieskich urwał się były zawodnik Ruchu Bartosz Włodarczyk i po raz drugi w sezonie trafił swój były zespół.

Gospodarze wyrównali w 36. minucie, kiedy z kilku metrów do siatki trafił Michał Mokrzycki. Pomocnik wiosną strzela gola za golem i już ma ich w dorobku jedenaście. "Mokry" w spotkaniu zdobył dwie bramki. W 70. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na bardzo dobrze grającym po wejściu na boisko Tomaszu Neugebauerze. Wówczas Ruch prowadził już 2:1, bo w 58. minucie gol mierzonym strzałem bramkę zdobył Piotr Kwaśniewski.

Wynik gry ustalił w doliczonym czasie Michał Biskup. Zimowy nabytek udanie zastępuje kontuzjowanego Mariusza Idzika i w każdym wiosennym meczu strzela gola.

Dzięki trzem punktom chorzowianie powiększyli przewagę nad wiceliderem. Dwa punkty zgubiła Polonia Bytom, na 2. miejsce awansowała Ślęza. Wrocławianie do Ruchu tracą dziewięć punktów, a za dwa tygodnie przyjadą na Cichą. Gracze z Dolnego Śląska mają patent na chorzowian. W dwóch meczach w III lidze wrocławianie dwukrotnie zwyciężali u siebie 1:0.

Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 4:1 (1:1)
0:1 - Bartosz Włodarczyk 19'
1:1 - Michał Mokrzycki 36'
2:1 - Piotr Kwaśniewski 58'
3:1 - Michał Mokrzycki (k.) 70'
4:1 - Michał Biskup 90+3'

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik (82' Kozłenko), Kawula, Kulejewski (46' Neugebauer) - Kwaśniewski (72' Będzieszak), Wyroba, Mokrzycki (82' Rudek), Kowalski - Foszmańczyk, Biskup, Janoszka (86' Wójtowicz).

MKS Kluczbork: Witek - Wenglorz, Nykiel, Paradowski (61' F. Latusek), Zieliński, Jaszczak (79' Pudlik), Szota, Przystalski, Lewandowski (68' K. Latusek), Batelt, Włodarczyk (79' Rychlik).