Twitter / Gol Buraka Yilmaza

Ligue 1. Kapitalna bomba napastnika Lille. Koledzy z zespołu łapali się za głowę (wideo)

Mateusz Byczkowski

W spotkaniu przeciwko Lens Burak Yilmaz strzelił fantastycznego gola z dalekiej odległości. Koledzy z zespołu po jego bramce łapali się za głowę. Trafienie tureckiego napastnika przybliża Lille do mistrzostwa Francji.

Dla Lille OSC końcówka sezonu to prawdziwy test. Zespół Christophe Galtiera przed piątkowym spotkaniem miał punkt przewagi nad obrońcą tytułu mistrzowskiego, Paris Saint-Germain.

Lider Ligue 1 na inaugurację 36. kolejki mierzył się z RC Lens na wyjeździe. Już w 4. minucie po golu z rzutu karnego Buraka Yilmaza, goście wygrywali 1:0. Pod koniec pierwszej połowy turecki napastnik popisał się też wspaniałym uderzeniem.

Yilmaz oddał potężny strzał z dalekiej odległości. Bramkarz gospodarzy nawet nie zareagował. - Rany boskie, co tu się dzieje? Lewa noga, odpalił rakietę - stwierdził na antenie jeden z komentatorów Eleven Sports.

W ostatnim czasie turecki napastnik pokazuje się z fantastycznej strony. To trzecia kolejka z rzędu, w której doświadczony snajper zdobywa bramkę. Po zwycięstwie 3:0 nad Lens, Lille w znaczący sposób przybliżyło się do mistrzostwa Francji. Do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)