Sensacyjna wygrana Cracovii (wynik)

Dominik Polesiński

Cracovia Kraków zatrzymała kolejnego kandydata do Mistrzostwa Polski. Przed tygodniem punkty w meczu z podopiecznymi Oresta Lenczyka straciła Legia, remisując 0:0, a w niedzielę Pasy sensacyjnie pokonały Lecha Poznań 1:0. W 67. minucie na boisku w miejsce kontuzjowanego Bartosza Ślusarskiego pojawił się Paweł Sasin. Dwie minuty później rezerwowy Cracovii, po składnej akcji całego zespołu zdobył gola dającego sensacyjne zwycięstwo nad faworyzowanym Lechem Poznań.

Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Sasin 69'

Cracovia Kraków: Cabaj - Mierzejewski, Tupalski (46' Wasiluk), Polczak, Derbich, Pawlusiński (87' Cebula), Baran, Szeliga, Moskała, Ślusarski (67' Sasin), Matusiak.

Lech Poznań: Kasprzik - Gancarczyk, Arboleda, Bosacki, Injac, Golik (62' Wilk), Bandrowski, Kikut (85' Chrapek), Peszko, Lewandowski, Rengifo (67' Mikołajczak).

Żółte kartki: Baran (Cracovia) oraz Kikut (Lech).

Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa).