Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Lionel Messi i Mauricio Pochettino

Nie tego oczekiwał. Messi wściekły

Mateusz Kozanecki

Lionel Messi nie ma łatwego początku w Paris Saint-Germain. W meczu z Olympique Lyon (2:1) Argentyńczyk został zdjęty z boiska na kwadrans przed końcem. Wyraźnie mu się to nie spodobało, o czym przekonał się trener Pochettino.

Lionel Messi po raz pierwszy zaprezentował się przed własną publicznością. Próbował strzelić debiutancką bramkę, ale jego starania na niewiele się zdawały, choć podkreślić należy, że stworzył kilka groźnych sytuacji.

Nie miało to przełożenia na wynik meczu. W 54. minucie na prowadzenie wyszli goście po bramce Lucasa Paquety. Kilkanaście minut później wyrównał z rzutu karnego Neymar.

W 76. minucie trener Mauricio Pochettino zarządził zmianę. Niespodziewanie zdjął z boiska Lionela Messiego, którego zastąpił Achraf Hakimi.

Kamery telewizyjne uchwyciły moment zejścia Messiego na ławkę. Był wyraźnie zdenerwowany. Wymienił kilka słów z trenerem i... nie podał mu ręki, po czym poszedł na swoje miejsce.

Dodajmy, że to był trzeci występ Messiego w barwach Paris Saint-Germain. Do tej pory nie strzelił żadnej bramki i nie zaliczył asysty w barwach nowego zespołu.

Paryżanie ostatecznie pokonali Olympique po golu Mauro Icardiego. W dalszym ciągu PSG ma komplet punktów. Olympique Lyon natomiast jest dziewiąty.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)