WP SportoweFakty / Krzysztof Sędzicki / Na zdjęciu: piłkarki Czarnych Sosnowiec

Hit Ekstraligi na remis. Kolejna "piątka" Górnika Łęczna

Krzysztof Sędzicki

To był powrót z przytupem. Po przerwie na mecze reprezentacji Polski wznowiono rozgrywki Ekstraligi Kobiet. W szlagierze 6. kolejki TME SMS Łódź zremisował 1:1 z Czarnymi Sosnowiec.

Spotkanie wicemistrza kraju i finalisty Pucharu Polski z mistrzem i triumfatorem rozgrywek o krajowe trofeum zapowiadane było jako hit nie tylko tej serii gier, ale i całej rundy. Otworzyło się ono bardzo szybko, bo już w 2. minucie łodzianki miały rzut karny, a na bramkę zamieniła go Gabriela Grzybowska. Niespełna 20 minut później przepięknym uderzeniem z dystansu wyrównała Martyna Wiankowska. Remis 1:1 utrzymał się już do końca meczu. Co ciekawe, był to dopiero pierwszy remis w tym sezonie Ekstraligi. Wszystkie dotychczas rozegranie starcia nie kończyły się podziałem punktów.

Przerwa dobrze podziałała na piłkarki Medyka Polomarketu Konin, które przerwały serię porażek i pokonały u siebie 4:1 beniaminka, Rekord Bielsko-Biała. Dwa gole zdobyła Klaudia Fabova, a po jednym trafieniu dołożyły Karlina Miksone (pozyskana na sam koniec letniego okienka transferowego) i Anna Gawrońska. Z kolei cały czas na dnie tabeli tkwi Olimpia Szczecin, która przegrała z AP Lotosem Gdańsk 1:2, choć od 63. minuty i rzutu karnego wykorzystanego przez Weronikę Szymaszek prowadziła 1:0. W samej końcówce trzy punkty gdańszczankom zapewniła Klaudia Słowińska.

Ostre strzelanie po raz kolejny urządziły sobie piłkarki Górnika Łęczna. Przed dwoma tygodniami rozbiły u siebie Śląsk Wrocław 5:0, a teraz w takim samym stosunku wygrały na wyjeździe z Tarnovią po bramkach Lefeld, Ratajczyk, Chinonyerem, Zawadzkiej i Dereń.

Drugą wygraną w sezonie odniósł Śląsk Wrocław, który pokonał GKS Katowice 3:1. Dwa gole dla ekipy z Dolnego Śląska zdobyła Karolina Ostrowska. Z kolei Sportis KKP Bydgoszcz na zamknięcie 6. kolejki pokonało AZS UJ Kraków 3:0, a do siatki trafiały Oleksiak, Stasiak i Witczak.