Twitter / twitter.com/Ultramaniatics / Zamieszki na meczu w Holandii

Co tam się działo?! Przerażające sceny na meczu piłkarskim

Piotr Bobakowski

Z powodu zamieszek na trybunach sędzia był zmuszony przerwać zawody. Wszystko zaczęło się od tego, że przyjezdni fani zaczęli rzucać na boisko butelki po piwie.

Sześciu funkcjonariuszy i dwóch stewardów zostało rannych w zamieszkach podczas meczu 2. ligi holenderskiej MVV Maastricht - Roda Kerkrade. Policja łącznie aresztowała dziesięć osób - informuje portal rtlnieuws.nl.

Sędzia przerwał mecz w 42. minucie przy stanie 0:0. Awantura zaczęła się, gdy kibice gości rzucali butelki po piwie i fajerwerki na murawę. Na trybunach zrobiło się wtedy bardzo niespokojnie. Doszło do starć sympatyków obu zespołów i zawodów nie udało się już wznowić.

Do akcji wkroczyli za to policjanci z pałkami. Do aresztowań najbardziej krewkich uczestników zadymy dochodziło też wokół stadionu De Geusselt w Maastricht. Prokuratura po analizie monitoringu zapowiedziała kolejne zatrzymania.

Do sieci trafiły nagrania (patrz poniżej) z trybun, pokazujące jak holenderska policja interweniowała w zamieszkach na stadionie MVV.