PAP/EPA / Cati Cladera / Na zdjęciu: FC Barcelona

W meczu Barcelony do przerwy pachniało sensacją

Michał Piegza

To mógł być fatalny wieczór dla Barcelony. W meczu 1/16 finału Pucharu Króla zespół Xaviego do przerwy przegrywał z Linares Deportivo. Po zmianie stron faworyt zrobił swoje i ostatecznie zwyciężył 2:1.

To miał być spacerek Barcelony, okraszony pierwszym od 1689 dni występem Daniego Alvesa w barwach drużyny prowadzonej przez Xaviego.

Rywal w 1/16 finału Pucharu Króla - Linares gra dwa poziomy niżej, gdzie musi skupić się na walce o utrzymanie.

Goście weszli w mecz bardzo pewni siebie, zbyt pewni. Wykorzystali to gospodarze, którzy w 19. minucie w prosty sposób rozmontowali defensywę Barcelony. Fran Carnicer dośrodkował z prawej strony, a Hugo Diaz głową uderzył przy słupku.

Do końca 1. połowy Barcelona atakowała, ale Brimah Razak nie musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami.

W przerwie Xavi dokonał trzech zmian w składzie, jego zespół ruszył na rywala, ale wyrównał dopiero w 63. minucie. Wcześniej Barcelonie brakowało spokoju i zdecydowania pod bramką gości.

We wspomnianej 63. minucie Ousmane Dembele uderzył sprzed pola karnego. Brimah Razak fatalnie zachował się między słupkami i piłka pod ręką wpadła do siatki. Sześć minut później Ferran Jutgla ruszył z piłką, wpadł w szesnastkę i precyzyjnie strzelił przy słupku.

Gracze Linares przegrywając szukali wyrównania. Najbliżej szczęścia miejscowi byli w 75. minucie. Mocny strzał oddał Cristian Carracedo, piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

Goście dowieźli wygraną do końca, ale gra Barcelony wciąż na kolana nie rzuca.

Linares Deportivo - FC Barcelona 1:2 (1:0)
1:0 - Hugo Diaz 19'
1:1 - Ousmane Dembele 63'
1:2 - Ferran Jutgla 69'

Linares Deportivo: Brimah Razak - Dani Perejon, Lolo Guerrero, Josema Gomez, Alvaro Barbosa - Ruben Sanchidrian (88' David Luna), Alberto Rodriguez, Alex Melendez (56' Migue Marin), Fran Carnicer (56' Cristian Carracedo)- Hugo Diaz (70' Jon Etxaniz, 88' Luis Castillo), Nando Copete.

FC Barcelona: Murara Neto - Oscar Mingueza, Ronald Araujo (46' Gerard Pique), Eric Garcia, Jordi Alba - Dani Alves, Sergio Busquets, Riqui Puig (46' Ousmane Dembele) - Nico Gonzalez, Ilias Akhomach (46' Frenkie de Jong, 74' Alvaro Sanz), Ferran Jutgla.

Żółte kartki: Guerrero (Linares) oraz F. de Jong (Barcelona).

Sędzia: Guillermo Cuadra.