PAP/EPA / Mariscal / Na zdjęciu: piłkarze Getafe

Sześć goli w meczu drużyn z dolnej części La Ligi

Michał Piegza

Sporo się działo w czwartkowym meczu La Ligi. Getafe podejmowało Granadę i wygrało 4:2. Dzięki trzem punktom gospodarze oddalili się od strefy spadkowej.

Getafe na moment może odetchnąć. W mecz z plasującą się kilka pozycji wyżej Granadą gospodarze zagrali bardzo skutecznie.

Wynik gry w 10. minucie otworzył Sandro Ramirez. Radość gospodarzy trwała trzy minuty, kiedy wyrównał Luis Suarez.

Wszystko co najważniejsze w spotkaniu wydarzyło się w pierwszych kilkunastu minutach 2. połowy. Wówczas Getafe zdobyło dwie bramki. Goście raz jeszcze odpowiedzieli, ale w końcówce Borja Mayoral ustalił wynik gry na 4:2.

Dzięki trzem punktom Getafe w La Lidze nad strefą spadkową ma już cztery punkty przewagi. Do czwartkowego rywala traci natomiast trzy punkty.

Getafe CF - Granada CF 4:2 (1:1)
1:0 - Ramirez 10'
1:1 - Suarez 13'
2:1 - Unal 47'
3:1 - Maksimović 63'
3:2 - Suarez 78'
4:2 - Mayoral 87'