Getty Images / Juergen Schwarz / Na zdjęciu: drużyna PSG po spotkaniu

Liga Mistrzów. Łatwe zwycięstwo Paris Saint-Germain w hicie kolejki

Aneta Szypnicka-Staniec

W meczu tygodnia 4. kolejki Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain HB bez większych problemów pokonało SG Flensburg-Handewitt 27:22.

Chociaż tylko pięcioma trafieniami zwyciężyli Francuzi, rezultat kontrolowali niemal przez cały mecz. Podopieczni Ljubomira Vranjesa mieli ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Brak pomysłu na rozegranie akcji, nieskuteczność i niemoc przebicia się przez francuską obronę sprawiły, że flensburczycy przez sześćdziesiąt minut zdołali zdobyć tylko dwadzieścia dwie bramki, a z takim dorobkiem nie da się walczyć z drużyną na poziomie Paris Saint-Germain HB.

Na trochę ponad dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego goście starali się jeszcze odrobić starty do rywali i wydawało się, że może im się to udać, ale takiego pomysłu nie aprobował Gorazd Skof. Bramkarz skutecznie leczył rywali i uratował swoją drużynę przed nerwową końcówką.