Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Na zdjęciu: Bogdanka Arka Chełm

Beniaminek liderem Tauron 1. ligi

Anna Bagińska

W drugiej kolejce Tauron 1. ligi mężczyzn zabrakło niespodzianek, ale nie zabrakło emocji. Świetnie radzi sobie Bogdanka Arka Chełm, która jest aktualnym liderem.

W czwartek zostało rozegrane przedostatnie spotkanie 1. kolejki Tauron 1. ligi. BKS Visła Bydgoszcz nie dała żadnych szans SMS Spała. Gospodarze okazali się lepsi w trzech setach. A już w piątek rozpoczęła się druga kolejka. Na jej inaugurację MKS Będzin wygrał 3:0 z MCKiS Jaworzno. O ile dla będzinian to była druga wygrana, to dla beniaminka druga porażka z rzędu.

Zupełnie inaczej rozgrywki ligowe zaczęły się dla drugiego nowego zespołu w lidze. Arka Chełm tym razem pokonała 3:0 BAS Białystok. To kolejne trzy punkty, które dopisali do swojego dorobku podopieczni Bartłomieja Rebzdy. Daje im to w tym momencie pozycję lidera.

Swoją drugą wygraną odniosła także MKST Astra Nowa Sól. Siatkarze z Lubuskiego wygrali z AZS AGH Kraków 3:2 i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Dla akademików to był już drugi tie-break w tym sezonie.

Niezwykle zacięte spotkanie zostało rozegrane w Siedlcach. Miejscowi dzielnie walczyli z Avią, dwa sety kończyły się grą na przewagi. Jednak lepsi okazali się goście. Spory udział w wygranej mieli rozgrywający Krzysztof Pigłowski, wybrany zresztą MVP oraz Damian Wierzbicki, zdobywca 27 punktów.

Ta kolejka była udana także dla Lechii, która mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w nowym sezonie. Lechici okazali się lepsi od ekipy z Głogowa. Także pierwsze punkty zdobył KKS Mickiewicz Kluczbork po wygranej nad Olimpią Sulęcin.

Na środę został zaplanowany mecz SMS PZPS Spała z Gwardią Wrocław. Zaś ciekawie zapowiadające się starcie BBTS z Visłą Bydgoszcz odbędzie się dopiero 5 października.