PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Maciej Muzaj (z lewej) i Lukas Kampa (z prawej)

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Niemcy przerwali niesamowitą serię reprezentacji Polski

Michał Fabian

Reprezentacja Polski bez większych problemów zameldowała się w półfinale mistrzostw Europy. Siatkarze Vitala Heynena pokonali Niemców 3:0. Rywali stać było jedynie na przerwanie efektownej serii Biało-Czerwonych.

Polscy siatkarze niczym walec rozjeżdżają kolejnych przeciwników na mistrzostwach Europy 2019. Podopieczni Vitala Heynena wygrali siódme spotkanie w turnieju, po raz szósty do zera. W poniedziałkowym ćwierćfinale okazali się lepsi od reprezentacji Niemiec (relacja TUTAJ>>).

Nasi sąsiedzi nie zdołali sprawić niespodzianki, przerwali za to niesamowitą serię Polaków. Niemcy w drugim secie zdobyli 21 punktów. Na to Polacy nie pozwolili nikomu od inauguracji turnieju (13 września).

W pierwszym meczu mistrzostw Europy Biało-Czerwoni nieco męczyli się z Estonią. Dopiero w czwartym secie rozbili rywala 25:17. Od tego momentu nie dali żadnemu z przeciwników - kolejno Holandii, Czechom, Czarnogórze, Ukrainie i Hiszpanii - ugrać 20 punktów (lub więcej).

Pierwszą odsłonę ćwierćfinału z Niemcami wygrali do 19, ale w kolejnej ich passa została przerwana. Po siedemnastu (!) setach z rzędu. Wspomniał o tym nasz korespondent na ME Grzegorz Wojnarowski.

Na półfinał reprezentacja Polski przenosi się do Lublany. Jej rywalem będzie Słowenia, która niespodziewanie pokonała Rosję 3:1. Mecz odbędzie się w czwartek (26.09.).