WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Mistrzostwa Europy siatkarzy. CEV ogłosił dream team turnieju. Wilfredo Leon wyróżniony

Łukasz Witczyk

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) ogłosiła nazwiska najlepszych zawodników mistrzostw Europy. W gronie wyróżnionych siatkarzy jest Wilfredo Leon.

Na swoim twitterowym profilu CEV ogłosił nazwiska siedmiu najlepszych zawodników ME 2019. Wcześniej wybrano jedynie MVP całego turnieju, którym został reprezentant Serbii, Uros Kovacević. 26-letni przyjmujący znalazł się też w dream teamie europejskiego czempionatu.

Kovacević to jeden z trzech Serbów, jacy znaleźli się w drużynie marzeń siatkarskich mistrzostw Europy. Oprócz niego wyróżniono atakującego Aleksandara Atanasijevicia oraz środkowego Srećko Lisinaca. W gronie docenionych zawodników są dwaj Słoweńcy: środkowy Jan Kozamernik oraz libero Jani Kovacić.

Po jednym przedstawicielu mają Polacy i Francuzi. W dream teamie mistrzostw Europy znalazł się przyjmujący Wilfredo Leon oraz rozgrywający Benjamin Toniutti. To kolejne wyróżnienie dla reprezentanta Polski, który wcześniej był wybierany najlepszym zawodnikiem fazy grupowej i 1/8 finału.

Mistrzostwa Europy zakończyły się triumfem Serbów, którzy w finałowym starciu pokonali Słoweńców 3:1. Z kolei w starciu o brązowy medal reprezentacja Polski wygrała z Francją 3:0.