Twitter / Polsat Sport / Casper Ruud

Ale zagrał! Kosmiczna akcja w Wimbledonie

Karol Wasiek

Co prawda Norweg Casper Ruud odpadł w II rundzie Wimbledonu, ale niewykluczone, że to właśnie do niego będzie należało najładniejsze zagranie podczas środowych zmagań na trawiastych kortach. Musisz to zobaczyć!

Duża niespodzianka podczas III dnia zmagań na kortach Wimbledonu. Rozstawiony z "trójką" Casper Ruud wprawdzie rozpoczął mecz z Ugo Humbertem od wygranego seta, ale w kolejnych aż pięciokrotnie stracił podanie i w efekcie przegrał 6:3, 2:6, 5:7, 4:6.

Norweg, finalista Rolanda Garrosa, odpadł w II rundzie Wimbledonu, ale niewykluczone, że to właśnie do niego będzie należało najładniejsze zagranie podczas środowych zmagań na trawiastych kortach.

Było to na początku IV seta, gdy w sposób instynktowny zareagował na potężne uderzenie Francuza po linii. Ekwilibrystycznie odbił, czym zaskoczył Humberta, ten co prawda dobiegł, ale wymianę przegrał.

"Aleeee zagranie! Wow" - komentował podekscytowany Dawid Olejniczak, który porównał to zagranie do... pięknego skoku narciarskiego. "To byłyby same dwudziestki" - mówił.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Ruuda, 24-letni Humbert odniósł siódme w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10.