Getty Images / Andy Cheung / Na zdjęciu: Naomi Osaka

Intrygujące zachowanie Osaki w trakcie przerwy. Internauci zaciekawieni

Adrian Hulbój

Jednym z najciekawszych wydarzeń poniedziałku na kortach Australian Open był mecz Naomi Osaki z Caroline Garcią. Podczas przerwy w drugim secie była liderka rankingu WTA zaskoczyła zgromadzoną na korcie publiczność.

Po 15-miesięcznej przerwie macierzyńskiej do rywalizacji na najwyższym poziomie powraca Naomi Osaka. Japońska tenisistka w poniedziałkowym meczu I rundy Australian Open zmierzyła się z rozstawioną z numerem 16 Caroline Garcią.

Chociaż Osaka momentami prezentowała swój najlepszy tenis, w ostatecznym rozrachunku nie była w stanie uporać się z 30-letnią Francuzką. Po zaciętym meczu Garcia triumfowała 6:4, 7:6 i awansowała do dalszej fazy turnieju, gdzie zmierzy się z Magdaleną Fręch.

Do zaskakującej sytuacji doszło w trakcie jednej z przerw między gemami w drugim secie. Osaka usadowiła się na ławce, okryła się białym ręcznikiem, a następnie zaczęła przeglądać notes z notatkami lub książkę.

Niecodzienne zachowanie byłej liderki rankingu nie uszło uwagi mediom z całego świata. Opisywany moment został uwieczniony przez kamery Australian Open, a krótki filmik z całego zdarzenia opublikowano na oficjalnym koncie turnieju w serwisie X.

"Światowej klasy wielozadaniowość w wykonaniu Naomi Osaki podczas przerwy. Nigdy nie ma złego momentu na dobrą książkę" - skomentowano.

Naomi Osaka nie jest bynajmniej jedyną tenisistką cyklu, która przerwę między gemami poświęcała lekturze. W 2023 roku Iga Świątek w trakcie swoich meczów wielokrotnie wertowała notes, w którym znajdowały się zapisane przed meczem uwagi. Tak było m.in. podczas spotkania z Tatjaną Marią w Bad Homburg. Polka ostatecznie wygrała 5:7, 6:2, 6:0, a do notatek sięgnęła w przerwie przed decydującą partią.

Świątek skorzystała też z podpowiedzi zawartych w notesie podczas ćwierćfinału ubiegłorocznego Rolanda Garrosa. Polka pewnie ograła wówczas Coco Gauff, ostatecznie wygrywając 6:4, 6:2.

Czołowa tenisistka zabiera dziecko na turnieje tenisowe. "Dokonaliśmy właściwego wyboru"