WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Lukas Fienhage.

Żużel. Znana pełna obsada cyklu Grand Prix. Zawodnik Sparty z dziką kartą

Mateusz Kozanecki

Nieco dłużej niż w przypadku żużla klasycznego należało poczekać na dzikie karty w Grand Prix na długim torze. W gronie wyróżnionych znalazł się zawodnik Betard Sparty Wrocław.

Znamy już pełną obsadę przyszłorocznych mistrzostw świata na długim torze. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) ogłosiła nazwiska trzech zawodników, którzy otrzymali stałe dzikie karty na starty w cyklu.

Wyróżnieni zostali Jakob Bukhave, Hynek Stichauer oraz Lukas Fienhage. Ten ostatni to były mistrz świata, który w tym sezonie zaliczył występ w PGE Ekstralidze. Odjechał dwa wyścigi w barwach Betard Sparty Wrocław, ale nie zdobył punktów. Lepiej radził sobie w U-24 Ekstralidze, gdzie w 13 meczach uzyskał średnią 1,746 pkt/bieg.

Wyróżnieni zawodnicy w sezonie 2023 zajęli miejsca od 7. do 9. w klasyfikacji mistrzostw. Przypomnijmy, że udział gwarantowało znalezienie się w czołowej szóstce.

Na liście startowej znalazło się 14 zawodników - sześciu najlepszych z sezonu 2023, pięciu z Challenge'a, a także trzech z dzikimi kartami. Ponadto opublikowano nazwiska sześciu rezerwowych cyklu.

Tym razem rywalizacja nie zagości w Polsce. Cykl rozpocznie się 9 maja w Herxheim. Następne turnieje przeprowadzone zostaną w Marmande (13 lipca), Scheessel (11 sierpnia), Vechcie (14 września) oraz Roden (22 września).

Tytułu broni Martin Smolinski, który w 2023 roku nie wygrał żadnego turnieju. Cztery razy zajął drugie miejsce, a raz był trzeci i piąty.